Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: CD Calahorra - Bilbao Athletic 2-3 (2-2)

19 stycznia na Estadio La Planilla odbył się pojedynek 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Calahorry i Ath. Bilbao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ath. Bilbao 3-2.

Imanol García 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Ath. Bilbao wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Iñigo Baqué.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna Calahorry doprowadziła do remisu. Gola strzelił Chacopino. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Calahorry w 31. minucie spotkania, gdy Alberto González strzelił drugiego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Juan Artola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Iñigowi Baquému i Iribarrenowi. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Iribarren z zespołu Calahorry i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie.

W 56. minucie za Adriena Goñiego wszedł Cristian Márquez. Trener Ath. Bilbao postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Iñiga Baquégo i na pole gry wprowadził napastnika Gorkę Guruzetę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Jona Sillero, zawodnika Ath. Bilbao.

W 72. minucie Jon Morcillo został zmieniony przez Asiera Córdobę, co miało wzmocnić drużynę Ath. Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Fernándeza na Fernanda Carralera oraz Mikela Santamaríę na Echaide'a.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wynik ustalił Imanol García.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Oier Luengo z zespołu gości. W 90. minucie w drużynie Ath. Bilbao doszło do zmiany. Dani Vivian wszedł za Oihana Sanceta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Jesús Areso Blanco
 31′ Alberto González Marín
Imanol García de Albéniz Crecente  87′
47′ 54′ Yasim Iribarren Es-snibi
Oier Luengo Redondo88′
Alberto Morgado Liberal
Jon Sillero Monreal70′
81′ Mikel Santamaría Cipriain
Iñigo Baqué Atxotegi  6′ 47′ 63′
78′ Jorge Fernández Pérez
Oihan Sancet Tirapu90′
56′ Adrien Goñi Cariñanos
Unai Vencedor Paris
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi
Oier Zarraga Egaña
 25′ José Alejandro Chacopino Luchoro
Jon Rojo Sagarna
81′ Jon Echaide Sola
Daniel Vivian Moreno90′
56′ Cristian Márquez Sánchez
Beñat Prados Díaz
Sergio Benito de Pablo
Antonio Jesús Salado Góngora
78′ Fernando Miguel Carralero García
Asier Córdoba Querejeta72′
Marcos Celorrio Yécora
Gorka Guruzeta Rodríguez63′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.