Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: AE Prat - Orihuela CF 2-2 (2-0)

19 stycznia na Estadio Municipal Sagnier w El Pracie de Llobregat odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pratu i Orihueli. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Pedro Inglés 84'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pratu w 27. minucie spotkania, gdy Manuel Raillo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół Orihueli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył David Cárdenas.

W 56. minucie Rodri został zastąpiony przez Javiego Llora. W tej samej minucie w jedenastce Orihueli doszło do zmiany. Pitu wszedł za Casesa.

W 60. minucie kartką został ukarany Pedro Inglés, piłkarz Orihueli. Chwilę później trener Pratu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Toniego Larrosę. Na boisko wszedł Sergi García, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A trener Orihueli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nica Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Brian Pallarés. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Pratu doszło do zmiany. Álex Pachón wszedł za Manuela Railla. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubéna Solana z Orihueli, a w 80. minucie Salvę Torreño z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Orihueli w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Rubén Solano.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Orihueli przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie gola wyrównującego strzelił Pedro Inglés.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Aitor Arias García
 43′ David Cárdenas Trías
Carlos Badal Andani
Héctor Rodríguez Ramos
Miguel Marín Prieto
80′ Salvador Torreño Plazas
Juan Pedro Pina Martínez
Daniel Argilaga Dauder
Francisco Javier Flores Gómez
Carlos Guzmán Prados
Rodrigo Ángel Gil Torres56′
65′ Antoni Larrosa García
José María Cases Hernández56′
 27′ 75′ Manuel Raillo Arenas
Javier Llor Igualada56′
65′ Sergi García Pérez
Juan Carlos Fernández Marín56′
Alberto Padilla Martín
Antonio Martínez López
75′ Alejandro Pachón Párraga
Francisco José Nicolás González69′

Przewaga jedenastki Pratu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Orihueli w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.