Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: Saragossa - Racing Santander 2-0 (1-0)

14 grudnia na Estadio de la Romareda w Saragossie odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Saragossy i Racinga Santander. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saragossy 2-0. Na stadionie stawiło się 22 480 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-14 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 22480 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Real Saragossa
Real Racing Club de Santander
2
0
L. Suárez 19'
Javi Ros 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Saragossy wygrał 16 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Luis Suárez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saragossy, strzelając gola w 19. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Shinji Kagawa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Racing Santander: Alexisowi w 36. i Toribiowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saragossy.

W 59. minucie Toribio został zmieniony przez Davida Carmonę. Trener Racinga Santander postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Nica Hidalga i na pole gry wprowadził napastnika Davida Barrala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Luisowi Suárezowi w 64. i Carlosowi Niecie w 66. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Saragossie w tym sezonie, pojawił się Dani Lasure, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Shinjego Kagawę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 71. minucie Nuha Marong został zmieniony przez Davida Rodrígueza, co miało wzmocnić zespół Racinga Santander. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Puada na Javiego Ros w 78. minucie oraz Luisa Suáreza na Miguela Linaresa w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Racing Santander: Davidowi Barralowi w 79. minucie i Iñakiemu Olaortui w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saragossy w 90. minucie spotkania, gdy Javi Ros zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Raúl Guti.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Moises Delgado
66′ Carlos Nieto Herrero
Sergio Ruiz Alonso
67′ Shinji Kagawa
Daniel Toribio Gutierrez42′ 59′
 19′ 64′ 88′ Luis Javier Suárez Charris
Nuha Marong Krubally71′
78′ Javier Puado Díaz
Enzo Lombardo
Juan Carlos Azón Marco
Iván Crespo Secunza
Simone Damiano Grippo
David Carmona Sierra59′
67′ Daniel Lasure Briz
Óscar Gil Osés
Giorgi Papunashvili
Aristote Nkaka Bazunga
Jorge Marcos Pombo Escobar
David Barral Torres59′ 79′
78′  90′ Javier Ros Añón
Alberto Cayarga Fernández
88′ Miguel Linares Cólera
David Rodríguez Sánchez71′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.