Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Cádiz CF 0-2 (0-1)

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 15 grudnia, zespół Oviedo przegrał z Cádizem 0-2 (0-1). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 11 924 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-15 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 11924 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
Real Oviedo
Cádiz CF
0
2
Álex 33'
David Querol 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Oviedo wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanjowi Nietowi z Oviedo. Była to 19. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cádizu w 33. minucie spotkania, gdy Álex strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Salvi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cádizu.

Trener Oviedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Obenga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Borja Sánchez. W 64. minucie za Caye Quintanę wszedł David Querol.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cádizu, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił David Querol. Przy zdobyciu bramki asystował Alberto Perea.

W 76. minucie sędzia ukarał kartką Jimmy'ego Suáreza, zawodnika Oviedo. W tej samej minucie w jedenastce Oviedo doszło do zmiany. Ibrahima Baldé wszedł za Carlosa Hernándeza. Chwilę później trener Cádizu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Alejo, a murawę opuścił Salvi.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Cádizu doszło do zmiany. Yann Bodiger wszedł za Alberta Pereę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Falemu Jiménezowi i Ibrahimie Baldé. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Luis Alfonso Espino García
76′ Carlos Hernández Alarcón
Sergio González Martínez
19′ Juan José Nieto Zarzoso
Rafael Jiménez Jarque90′
62′ Borja Sánchez Laborde
Salvador Sánchez Ponce79′
76′ Jaime Suárez Juesas
Javier Navarro Rodríguez
76′ 90′ Ibrahima Baldé
Luis Miguel Quezada Sánchez
62′ Samuel Obeng Gyabaa
David Querol Blanco64′  66′

Przewaga jedenastki Oviedo w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Cádizu przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Cádizu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.