Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

10 czerwca na Estadio de Vallecas w Madrycie odbyło się spotkanie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Realu Betis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 1-0. Na stadionie stawiło się 9 114 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-10 20:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 9114 | Arbiter: J. López Toca
Rayo Vallecano
Albacete Balompié
1
0
L. Advíncula 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Rayo wygrała aż siedem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 36. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eddy Pascual osłabiając tym samym drużynę gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Rayo rozpoczął w zmienionym składzie, za Tita, Óscara Valentína weszli Saúl García, Santi Comesaña. Także w zespole Realu Betis w czasie przerwy zaszły zmiany, za Carlosa Acuñę, Néstora Susaetę weszli Ivan Kecojević, Dani Ojeda. Kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Montiela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić José Pozo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Na drugą połowę drużyna Rayo wyszła w zmienionym składzie, za Federica Piovaccariego, Adriego Embarbę weszli Esteban Saveljich, Álvaro García. Trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Karim Azamoum, a murawę opuścił Manu Fuster.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rayo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie Luis Advíncula dał prowadzenie swojej drużynie.

W 74. minucie za Daniego Ojedę wszedł Carlos Acuña. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo oraz dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Manu Fuster wszedł za Karima Azamouma.

Bartolomé Nadal Mesquida
 61′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Álvaro Arroyo Martínez78′
Alejandro Catena Marugán
Alberto Benito Correa
Antonio Milić
Francisco García Solsona
46′ Roberto Román Triguero
Karim Azamoum46′ 82′
41′ 46′ Óscar Valentín Martín Luengo
Diego Hernández Barriuso
46′ José Ángel Pozo la Rosa
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov45′
46′ Federico Piovaccari
Pedro Antonio Sánchez Moñino82′
46′ Adrián Embarba Blázquez
Néstor Susaeta Jaurrieta36′ 46′
89′ Andrés Martín García
Roman Zozulja
39′ Óscar Guido Trejo
Carlos Javier Acuña Caballero74′ 46′
Miguel Ángel Morro Muñoz
Gabriel Nascimento Resende Brazão
46′ 90′ Saúl García Cabrero
Nicolás Ezequiel Gorosito
Antonio Manuel Luna
Ivan Kecojević46′
Martín Pascual Castillo
Manuel Fuster Lázaro82′ 46′
46′ Esteban Ariel Saveljich
Álvaro José Jiménez Guerrero
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Miguel Ángel Gómez López
46′ Santiago Comesaña Veiga
Daniel Ojeda Saranova46′ 74′
46′ Álvaro García Rivera

46′ Jonathan Montiel Caballero

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a w drugiej dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.