Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: Ponferradina - Deportivo La Coruna 2-0 (2-0)

14 grudnia na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Deportivo La Coruna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ponferradiny 2-0. Na stadionie stawiło się 6 227 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-14 18:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 6227 | Arbiter: M. Ortiz Arias
SD Ponferradina
RC Deportivo de La Coruna
2
0
Yuri 7',42'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna Ponferradiny wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w siódmej minucie spotkania, gdy Yuri zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Ríos Reina.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Deportivo La Coruna: Michele Sommie w 21. i Luisowi Ruizowi w 28. minucie.

Zespół Deportivo La Coruna ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Yuri po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Bramka padła po podaniu Pabla Valcarcego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Christian Santos, a murawę opuścił Mujaid Sadick. Drugą połowę zespół Deportivo La Coruna rozpoczął w zmienionym składzie, za Sašę Jovanović wszedł Víctor Mollejo.

W 62. minucie Konstantinos-Vassilios Lambropoulos został zastąpiony przez Luiza da Silvę. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Pablo Larrea, piłkarz gospodarzy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Francesc Fullana wszedł za Pabla Larreę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ponferradinie w tym sezonie, pojawił się Luis Valcarce, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Pabla Valcarcego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 85. minucie żółtą kartkę dostał Isi Palazón z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Francesca Fullanę.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Michele Somma z Deportivo La Coruna i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 21. minucie.

Michele Somma21′ 90′
63′ 71′ Pablo Guido Larrea Gambara
Alejandro Bergantiños García
78′ Pablo Valcarce Vidal
José Vicente Gómez Umpiérrez
Álex Aizpuru Aizbitarte
Saša Jovanović46′
 7′, 42′ Yuri de Souza Fonseca
Mamadou Koné
85′ Isaac Palazón Camacho
Borja Galán González
Gianfranco Gazzaniga Farías
Jorge Ruiz Ojeda
Fabián Ariel Noguera
Borja Ekiza Imaz
78′ Luis Valcarce Vidal
Francisco Javier Montero Rubio
71′ 85′ Francesc Fullana Ginard
Yago Gandoy Martínez
85′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Luiz Humberto da Silva Silva62′
Asier Benito Sasiain
Víctor Mollejo Carpintero46′
Sergio Buenacasa Alba
Christian Robert Santos Kwasniewski46′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Ponferradiny przyznał dwie żółte.