Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - UD Almería 2-2 (0-0)

15 grudnia na Estadio Fernando Torres odbyło się spotkanie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Almeríi. Mecz zakończył się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 4 874 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-15 20:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 4874 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
S. Gassama 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Romerę, piłkarza gości.

Tymczasem zawodnicy Fuenlabrady nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Antonio Cristian. Asystę przy golu zanotował Mikel Iribas.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Valentine'owi Ozornwaforowi z zespołu gości. W 67. minucie za Valentine'a Ozornwafora wszedł Sergio Aguza. W tej samej minucie w jedenastce Almeríi doszło do zmiany. Sekou Gassama wszedł za Darwina Núñeza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fuenlabrady w 69. minucie spotkania, gdy Ibán Salvador zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ante Czorić, a murawę opuścił Romera. Chwilę później trener Fuenlabrady postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ibána Salvadora wszedł José León, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Niedługo później Juan Munoz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almeríi, strzelając gola w 78. minucie starcia. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Juan Munoz, piłkarz Almeríi.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, zespół Almeríi doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Sekou Gassama. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Ante Czoricia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Fernando Martínez Rubio
16′ José Manuel Flores Moreno
Iván Martos Campillo
 61′ Antonio Cristian Glauder García
Valentín Vada30′
80′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Juan Munoz  78′ 85′
 69′ 73′ Ibán Salvador Edu
Darwin Gabriel Núnez Ribeiro67′
90′ Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
José Corpas Serna
Pol Freixanet Viejo
René Román Hinojo
90′ Daniel Fernández Fernández
Sergio Aguza Santiago67′
73′ José León Bernal
Ante Czorić72′
David Prieto
José Manuel Núñez Martín
Pathé Ciss
Gaspar Panadero Zamora
80′ Héctor Hernández Marrero
Arvin Appiah
Oriol Riera Magem
Sekou Gassama Cissokho67′  90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.