Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: CD Mirandés - SD Huesca 2-0 (0-0)

14 grudnia na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się pojedynek 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Hueski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mirandésu 2-0. Na stadionie stawiło się 2 868 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-14 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 2868 | Arbiter: G. Sagues Oscoz
CD Mirandés
SD Huesca
2
0
Martín Merquelanz 60'
Antonio Sánchez 76'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów jedenastka Hueski wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alexandrowi Gonzálezowi z Mirandésu. Była to 24. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie kartkę dostał Juan Carlos, piłkarz gości.

Dopiero w drugiej połowie Martín Merquelanz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandésu, zdobywając bramkę w 60. minucie meczu. Asystę zaliczył Maranhão.

W 62. minucie Cristo González został zmieniony przez Shinjego Okazakiego. W tej samej minucie trener Hueski postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ivi López, a murawę opuścił Juan Carlos. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iviego Lópeza z Hueski, a w 69. minucie Mickaëla Malsę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Mirandésu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Mickaëla Malsę. Na boisko wszedł Andrés Mohedano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Mirandésu, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania trafił Antonio Sánchez. Przy strzeleniu gola pomógł Martín Merquelanz.

W 77. minucie Mikel Rico został zmieniony przez Sergia Gómeza, co miało wzmocnić jedenastkę Hueski. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maranhão na Maria Barca oraz Alexandra Gonzáleza na Cristiana Gonzáleza. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Josué Humberto Gonçalves Leal Sá
24′ 85′ Alexander David González Sibulo
Miguel Juan Llambrich90′
Odei Onaindia Zabala
Jorge Pulido Mayoral
Jon Guridi Aldalur
Juan Carlos Real Ruiz48′ 62′
69′ 73′ Mickaël Ramon Malsa
Mikel Rico Moreno77′
86′ Álvaro Rey
Eugeni Valderrama Domènech
 76′ Antonio Sánchez Navarro
Daniel Raba Antolí
 60′ Martín Merquelanz Castellanos
Daniel Escriche Romero89′
80′ Marcos André de Sousa Mendonça
Cristo Ramón González Pérez62′
João Paulo Santos da Costa
Orlando Rubén Yáñez Alabart
85′ Cristian Marcelo González Tassano
Luis Carlos Correia Pinto
Gorka Kijera Salaberría
Toni Datković
73′ Andrés García Mohedano
David Ferreiro Quiroga
80′ Mario Barco Vilar
Sergio Gómez Martín77′
Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Iván López Álvarez62′ 65′
Iñigo Vicente Elorduy
Shinji Okazaki62′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Mirandésu, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.