Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División: CD Lugo - Real Sporting de Gijón 1-2 (0-1)

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Lugo przegrała ze Sportingiem Gijón 1-2 (0-1). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 4 214 widzów.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-15 18:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 4214 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
CD Lugo
Real Sporting de Gijón
1
2
Cristian 63'
U. Đurđević 36',87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Lugo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Cristianowi z drużyny gospodarzy. Była to 22. minuta spotkania.

Nagle zawodnicy Sportinga Gijón nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Uroš Đurđević.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Gijón.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: Damiánowi Pérezowi w 46. i Carlosowi Corderowi w 53. minucie. W 55. minucie Iriome zastąpił Gerarda Valentína.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Manu Barreiro.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Fuega ze Sportinga Gijón, a w 77. minucie Canellę z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Manu García został zmieniony przez Nacha Méndeza, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tete'a Morente'a na José Carrilla. Kibice Sportinga Gijón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Péreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Traver. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Lugo doszło do zmiany. Oscar Castellano wszedł za Cristiana.

W 87. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Uroš Đurđević ze Sportinga Gijón. Asystę przy bramce zanotował Damián Pérez.

W 89. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Álvaro Vázquez wszedł za Pedro Díaza. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gerard Valentín osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Diego Marino
77′ Roberto Canella Suárez
Damián Alfredo Pérez46′
55′ Iriome González González
Aitor García Flores
 63′ 22′ 86′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Uroš Đurđević  36′, 87′
73′ José Antonio Morente Oliva
Unai Medina Pérez
55′ 90′ Gerard Valentín Sancho
Carlos Carmona Bonet
86′ Óscar Castellano Zamora
Ignacio Méndez Navia Fernández66′
Borja Domínguez Domínguez
Pablo Pérez Rodríguez81′
73′ José Ángel Carrillo Casamayor
Álvaro García Vázquez89′

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.