Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Sporting Gijón II - Rayo Majadahonda 1-0 (0-0)

15 stycznia na Escuela de Fútbol de Mareo w Leorio-Gijónie odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sportinga Gijón II i Rayo Majadahonda. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga Gijón II 1-0.

Chiki 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Rayo Majadahonda.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rayo Majadahonda: Jeanowi Seppowi w 3. i Rubénowi Pulidowi w 29. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Rayo Majadahonda postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jesúsa Tamayę wszedł Pere Martínez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Rayo Majadahonda nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W tej samej minucie Rubén Pulido został zastąpiony przez Pabla.

W 57. minucie w jedenastce Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Berto González wszedł za Ivána Elenę. W 60. minucie kartkę dostał Gaspar Campos z Sportinga Gijón II. Trener Sportinga Gijón II postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Gaspara Camposa i na pole gry wprowadził napastnika Césara Garcíę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Alberto Ródenas wszedł za Rubéna Mesę.

Jedynego gola meczu strzelił Chiki dla drużyny Sportinga Gijón II. Bramka padła w tej samej minucie. W 71. minucie w zespole Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Javi Cobo wszedł za Chikiego.

Między 74. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rayo Majadahonda i jedną drużynie przeciwnej.

Jesús Miguel Valentín Rodríguez87′
 69′ 71′ Christian Borrego Isabel
Iago Díaz Fernández
60′ 64′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Sergio Dueñas Ruiz
57′ Iván Elena Hervás
Adrián Jiménez Gómez
71′ Javier Cobo Peña
Pere Martínez Sastre55′ 74′
57′ 87′ Alberto González García
Francisco José Rodríguez Gaitán
64′ César García Menéndez
Facundo Esnaider Ruiz
Daniel Sandoval Giraldo
Alberto Ródenas Martínez66′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.