Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Salamanca - Barakaldo 1-0 (0-0)

W spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 15 stycznia, zespół Salamanki wygrał z Barakaldo 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Pistas del Helmántico.

Guille Andrés 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Barakaldo.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matthieu Amouzou z zespołu gospodarzy. Była to 12. minuta starcia.

W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Carlos de la Nava, piłkarz gospodarzy. W 57. minucie Ayoze Placeres został zmieniony przez Javiego Navasa.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Julen López z Barakaldo. Trener Barakaldo postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Sergia Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Ikera Olaizolę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Iván Garrido, a murawę opuścił Óscar González.

W 73. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Iker Olaizola osłabiając tym samym drużynę gości. W 76. minucie Adrián Hernández został zmieniony przez Carlosa Algarrę, co miało wzmocnić zespół Barakaldo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pioję na Guille Andrésa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salamanki w 86. minucie spotkania, gdy Guille Andrés strzelił pierwszego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Iñigo Zubiri, piłkarz Salamanki.

Alejandro Prendes Reina
57′ Ayoze Placeres Delgado
Roberto Doncel García
12′ Matthieu Kevin Wesley Amouzou
Sergio García Salmón66′
Álvaro Romero Morillo
Kevin Lacruz Coscolín
52′ Carlos De la Nava García
Carles Marc Martinez Embuena
66′ Óscar González Granado
Jairo Cárcaba González
85′ Jesús Hernández de la Torre
Juan Delgado Sirvent
90′ Iñigo Zubiri Mangado
Adrián Fernando Hernández Socorro76′
Brais Pereiro Troncoso
Pablo Cacharrón Blanco
Álvaro Santos Cincunegui
Jon Aguirrezabala Aiesta
57′ Javier Fernández Herranz
Miguel Gándara Alonso
Diego González Díaz
Urtzi Iriondo Petralanda
Pablo Aguilera Simón
Carlos Algarra López76′
85′  86′ Guillermo Andrés López
Óscar Fernández González
66′ Iván Garrido Ciaurriz
Iker Olaizola Grela66′ 73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Barakaldo obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Salamanki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.