Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Real Oviedo Vetusta - SCR Peña Deportiva 1-3 (1-1)

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 stycznia, drużyna Realu Oviedo Vetusta przegrała z Peñą Deportiva 1-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio El Requexón.

Carlos Cristeto 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Peñy Deportiva.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peñy Deportiva w piątej minucie spotkania, gdy Francisco Núñez zdobył pierwszą bramkę.

W 12. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vanderowi, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później Vander wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Oviedo Vetusta, strzelając gola w 23. minucie pojedynku. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Robera Sierrę z Realu Oviedo Vetusta, a w 40. minucie Borję Navarrę z drużyny przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Peñy Deportiva rozpoczęła w zmienionym składzie, za Borję Navarrę wszedł Carlos Cristeto.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Peñy Deportiva przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Pipo.

Kibice Realu Oviedo Vetusta nie mogli już doczekać się wprowadzenia Víctora Villacañasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Samuel Obeng. W 67. minucie Steven zastąpił Javiego Cueta. Między 68. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Higor Rocha został zmieniony przez Jordana Gutiérreza, co miało wzmocnić drużynę Peñy Deportiva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Ameza na Aitora Loreę.

Zespół Realu Oviedo Vetusta ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik na 1-3 podwyższył Carlos Cristeto.

W 83. minucie w zespole Peñy Deportiva doszło do zmiany. Loren Burón wszedł za Pepe Bernala. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jorge Mier z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 73. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Fernando Andrada Gómez79′
81′ David Amez Ramos
José Manuel Arias Copete
José Antonio Martínez Alvárez
Cristian Cruz Medina68′
73′ 85′ Jorge Mier Martínez
Borja Navarro Landaburu40′ 46′
Andoni Ugarte Mendizábal
José Miguel Bernal Ortiz83′
Roberto Alarcón González
Marc De Val Fernández75′
30′ Roberto Sierra Giménez
Francisco José Núñez Rodríguez  5′
65′ Samuel Obeng Gyabaa
Rafael Ramos Jiménez  57′
67′ Steven Nicanor Prieto Morales
David Sánchez Martín
 23′ 12′ Vanderson Silva Teles
Higor Rocha Dias71′
Alberto Hórreo Taveras
Leonardo Román Riquelme
Pierre Cornud
Lorenzo Burón Aranda83′
67′ Javier Cueto Suárez
Carlos Cristeto de Dios46′  81′
José Luis Guerra Rodríguez
Jordan Gutiérrez Nsang71′
81′ Aitor Lorea Vergara
Ramón Blázquez Soria
Marcelo Del Olmo Vázquez
Marc Fraile Rosello
65′ Víctor Villacañas Morales
Ignacio López Sánchez

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.