Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Racing Ferrol - UD San Sebastián 0-2 (0-1)

W spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 15 stycznia, drużyna Racinga Ferrol przegrała z UD San Sebastián 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de A Malata.

20. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-15 20:00 | Stadion: Estadio Municipal de A Malata | Arbiter: Leandro Carbajales
Racing Club de Ferrol
UD San Sebastián de los Reyes
0
2
Raúl Hernández 23',89'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD San Sebastián w 23. minucie spotkania, gdy Raúl Hernández zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD San Sebastián.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Adrián Trabazo, zawodnik UD San Sebastián. W 53. minucie za Beltrána wszedł Álex López.

Trener Racinga Ferrol postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Raúla Tavaresa i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Reya, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Iker Rodellar został zmieniony przez Javiego Reya, co miało wzmocnić zespół Racinga Ferrol. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julia Delgada na Ivána Buena w 75. minucie oraz Adriána Trabaza na Jonathana Kabasele'a w tej samej minucie.

Niedługo później trener UD San Sebastián postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fera Ruiza wszedł Mario Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi UD San Sebastián utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi UD San Sebastián udało się strzelić gola i wygrać.

Dopiero w drugiej połowie Raúl Hernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD San Sebastián, strzelając kolejnego gola w 89. minucie meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Xabier Iruretagoiena Aranzamendi
79′ Enrique Fornos Domínguez
Alejandro Galindo Valencia65′
53′ Fernando Beltrán Losada
Marcos Ferrera Gullón
70′ Iker Rodellar Fernández
Fernando Ruiz Izaguirre86′
Juan Antonio Sánchez Curiel
Adrián Trabazo Velázquez50′ 83′
63′ Raúl Tavares Pulido
Mario Hernández Hernández86′
53′ Alejandro López Sánchez
Rubén De Tomás Gómez
Javier Sanmartín Miramontes
Jonathan Kabasele Bijimine83′
70′ Javier Villar Rey
Álvaro Queijeiro Pintos
Marcos Álvarez López
Iván Bueno López75′
63′ Pablo Rey Cabarcos Lago

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Racinga Ferrol, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.