Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Formac Villarrubia CF - Algeciras CF 4-2 (2-0)

11 stycznia na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Algecirasu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarrubii 4-2.

Iván Turrillo 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Nando Copete wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrubii , strzelając gola w drugiej minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 12. minucie arbiter ukarał kartką Borję Vicenta, piłkarza Algecirasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarrubii w 12. minucie spotkania, gdy Diego Díaz zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 18. minucie sędzia przyznał kartkę Jesúsowi Braganzie z Algecirasu.

W 20. minucie Jesús Braganza zastąpił Karima Aboubakara. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Villarrubia: Javiemu Grillowi w 22. i Carlosowi Garcíi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Carlos García.

W 56. minucie Antonio Sánchez został zmieniony przez Maria Martosa, co miało wzmocnić zespół Algecirasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Garcíę na Julia de Dios.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nando Copete z Villarrubii. W 67. minucie w jedenastce Algecirasu doszło do zmiany. Antonio Domínguez wszedł za Caturlę.

Chwilę później trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Piojo, a murawę opuścił Javi Grillo. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartki dostał Ricardo Carvalho, Toni Seoane z Villarrubii i Iván Turrillo z zespołu gości. W 76. minucie w drużynie Villarrubii doszło do zmiany. Nacho Rodríguez wszedł za Nanda Copete'a.

Bramkarz Villarrubii wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku pierwszego gola dla piłkarzy gości strzelił Pablo Ganet.

W 80. minucie kartkę obejrzał Benito Del Valle z zespołu gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Iván Turrillo.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Antoniowi Domínguezowi, zawodnikowi gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Fernando López Huete
 49′ 43′ 60′ Carlos Javier García Manzano
Álvaro Benítez Huelva
75′ Ricardo Jorge Gomes Carvalho
Pablo Ganet Cómitre  78′
22′ 70′ Javier González Mora
Antonio Manuel González Gómez
75′ Antonio Jesús Seoane Ochoa
Iván Turrillo Caballero  85′ 75′
 2′, 66′ 76′ Fernando Copete Vallina
Borja Vicent Garcés12′
 12′ (k.) Diego Manuel Díaz Arteaga
Antonio Manuel Sánchez Expósito56′
Carlos Morales Mora
Benito Del Valle Ortegón80′
76′ Ignacio Rodríguez Álvarez
Manuel Jesús Cerpa González
60′ Julio Jesús de Dios Moreno
Jorge Barba González
Pablo Jiménez Hernández
Alejandro López Escalante
70′ José Alberto Moreno Martínez
Karim Aboubakar20′
Francisco José Fernández González
Antonio Dominguez67′ 89′

Mario Martos Serrano56′

Przewaga drużyny Algecirasu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Algecirasu, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.