Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: FC Barcelona Atlètic - CF Badalona 2-1 (0-1)

15 stycznia na Estadi Johan Cruyff w Departamencie centralnym Joan Despím odbyło się starcie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Barcelony Atletic i Badalony. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barcelony Atletic 2-1.

Adri Díaz 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Badalony wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toni Jou z Badalony, a w 43. minucie Ronalda Araúję z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Badalony otworzyli wynik. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Adri Díaz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Badalony.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Robustému, zawodnikowi Badalony.

Drużyna Barcelony Atletic nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 54. minucie Monchu wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 58. minucie kartkę dostał Monchu z zespołu gospodarzy. W następstwie utraty bramki trener Badalony postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Toni Jou i na pole gry wprowadził napastnika Maksa Marceta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie Sergio Akieme został zmieniony przez Daniego Morera.

W 72. minucie sędzia ukarał kartką Abla Suáreza, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony Atletic w 79. minucie spotkania, gdy Dani Morer strzelił drugiego gola. Po chwili trener Barcelony Atletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Abel Ruiz, a murawę opuścił Jandro Orellana.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Abel Ruiz z Barcelony Atletic. W 90. minucie w zespole Barcelony Atletic doszło do zmiany. Antonio Jesús wszedł za Javiera Delgada. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

José Miguel Morales Martínez
65′ Sergio Akieme Rodríguez
Manuel Antonio Cabrera Hermosilla
43′ Ronald Federico Araújo da Silva
Adrián Díaz González  45′
80′ Alejandro Orellana Gómez
Antonio Jou Mas30′ 59′
Ludovit Reis
Cristian Montes López67′
 54′ 58′ Ramón Rodríguez Jiménez
Hugo Esteban Serrano74′
Hiroki Abe
José María Moreno López
90′ Javier Enrique Delgado Saverio
Robert Simón Rodríguez
Lazar Carević
Alejandro Sánchez Benítez
Juan Brandariz Movilla
Ismael Moyano Navas
65′  79′ Daniel Morer Cabrera
Joel Toledo Lorenzo
90′ Antonio Jesús Cantón Román
Abel Miguel Suárez Torres67′ 72′
Alejandro José Marqués Méndez
Alfredo Juan Mayordomo
Nils Mortimer Moreno
Max Marcet Mayor59′
80′ 88′ Abel Ruiz Ortega
Joel Marín Lasso74′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Badalony otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.