Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: FC Andorra - RCD Espanyol Barcelona II 0-3 (0-1)

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 stycznia, zespół FC Andorra przegrał z Espanyolem Barcelona II 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Camp de Futbol Municipal d'Encamp w Encampie.

20. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-12 12:00 | Stadion: Camp de Futbol Municipal d'Encamp | Arbiter: Raúl González
Alberto Fernández 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Espanyolu Barcelona II.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Andorra próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona II w 22. minucie spotkania, gdy Ferran Jutglà strzelił pierwszego gola.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mouhamadou Keitę z FC Andorra, a w 41. minucie Mohameda Ezzarfaniego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Espanyolu Barcelona II.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Nico Melamed. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 54. minucie Adrià Vilanova został zastąpiony przez Ikera Goujóna. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Nachowi Gonzálezowi z Espanyolu Barcelona II. Była to 69. minuta spotkania. Trener Espanyolu Barcelona II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alberta Fernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ferran Jutglà. Posunięcie trenera było słuszne. Alberta Fernándeza zdobył trzecią bramkę w 87. minucie spotkania.

W 75. minucie Mickaël Gaffoor został zmieniony przez Adriego Lledó, a za Rubéna Bovera wszedł na boisko Javi Martos, co miało wzmocnić jedenastkę FC Andorra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pola Lozana na Damię Sabatera oraz Ivána Gila na Paua Martíneza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Alberto Fernández.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Adrián López Garrote
75′ Mickaël Ziard Alain Gaffoor
Ignacio González Ruiz69′
Miguel Loureiro Ameijeda
Iago Indias Fernández
Jilmar Steed Torres Martínez
Ricard Pujol Amat
54′ Adrià Vilanova Chaure
Mohamed Ezzarfani41′
79′ Rubén Bover Izquierdo
Nicolás Melamed Ribaudo  47′
40′ Mouhamadou Keita
Roman Tugarinov
79′ Francisco Javier Martos Espigares
Alberto Fernández Broens73′  87′
54′ Iker Goujón Pozuelo
Damiá Sabater Tous82′
75′ Adrián Lledó Iglesias
Jofre Carreras Pagès
Ricard Fernández Betriu
Pau Martínez Gil87′

Zawodnicy FC Andorra dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.