Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: CD Castellón - CE Sabadell FC 0-1 (0-1)

12 stycznia na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbył się pojedynek 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Castellónu i CE Sabadell. Starcie zakończyło się zwycięstwem CE Sabadell 1-0.

Aleix Coch 40'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół CE Sabadell wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CE Sabadell i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę CE Sabadell w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Aleix Coch.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CE Sabadell.

Między 54. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CE Sabadell i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie Lanzarote został zmieniony przez Xaviego Boniqueta.

W 59. minucie w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Juanto wszedł za Davida Cubillasa. W 60. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Satrústeguiemu, zawodnikowi Castellónu. Chwilę później trener Castellónu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Marca Castellsa. Na boisko wszedł Bilal Kandoussi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CE Sabadell: Iosu Ozkoidiemu w 70. i Adriemu Cuevasowi w 79. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Satrústegui, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 60. minucie. W 84. minucie w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Raúl Alcaina wszedł za Césara Díaza.

A trener CE Sabadell wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borisa Garrósa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Edgar Hernández. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole CE Sabadell doszło do zmiany. Aitor Pascual wszedł za Néstora Querola. W drugiej połowie nie padły gole.

Óscar Rubio Fauria
60′ 83′ Eneko Satrústegui Plano
Pedro Luis Capó Payeras29′
62′ Marc Castells Ortega
Adrián Cuevas Algeciras79′
Jorge Fernández Lucas
Manuel Lanzarote Bruno54′ 58′
54′ Rafael Gálvez Cerillo
Ángel Martínez Cervera
Carles Salvador Vidal
Néstor Querol Mateu88′
59′ David Cubillas Peña
Gregorio Sierra Pérez
84′ César Díaz Martínez
Edgar Hernández Marcé16′ 86′
37′ Rubén Díez Adán
Iosu Ozkoidi Alba70′
Jesús López Cabrera
Adrià Collet Sallarés
62′ Bilal Kandoussi El Khallak
Gerard Marquillas Bonavila
Íñigo Muñoz Cuevas
Xavier Boniquet Rodríguez58′
Javier Serra Arcos
Aitor Pascual Sejias88′
84′ Raúl Toni Alcaina Fenollosa
Boris Garrós Torrent86′
Alfredo Gutiérrez Carrillo
Jurgi Oteo Gómez
59′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Aarón Rey Sánchez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Castellónu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy sześć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.