Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: CA Osasuna Promesas - CD Tudelano 1-1 (1-0)

11 stycznia na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze odbyło się spotkanie 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Osasuny i Tudelano. Mecz zakończył się remisem 1-1.

20. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-11 16:30 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: Miguel Sesma
CA Osasuna Promesas
CD Tudelano
1
1
Zabarte 31'
Miguel Díaz 70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Osasuny wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tudelano: Koldowi Obiecie w 10. i Jesúsowi Lalagunie w 18. minucie.

W 24. minucie za Kolda Obietę wszedł Miguel Díaz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasuny w 31. minucie spotkania, gdy Zabarte zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Osasuny.

W 57. minucie w drużynie Tudelano doszło do zmiany. Julen Azkue wszedł za Eneka Zabaletę. A kibice Osasuny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcosa Mendesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Oier Calvillo.

W 69. minucie kartkę dostał Javier Lizarraga, piłkarz gospodarzy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Miguel Díaz. W 72. minucie Aimar Oroz został zmieniony przez Elura Meoquiego, a za José Hualdego wszedł na boisko Gabri Lizarraga, co miało wzmocnić zespół Osasuny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriána Socorra na Luisa Jiméneza.

Między 74. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Osasuny oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jesús Lalaguna Belio18′
69′ Javier Lizarraga Murillo
Luis Alejandro Olivas Salcedo
 31′ Gorka Zabarte Moreno
Eneko Zabaleta Pérez57′
67′ Oier Calvillo Armendáriz
Unai Zamorano Arri
74′ 78′ José Javier Hualde Zaratiegui
David Lázaro Alonso
Javier Martínez Calvo
Ángel Gregorio López Solórzano
72′ Aimar Oroz Huarte
Koldo Obieta Alberdi10′ 24′
84′ Daniel Santafé Mena
Luis Jiménez Librada83′ 87′
78′ Gabriel Lizarraga Gomara

67′ Marcos Ambrosio Mendes Singa

72′ Elur Meoqui Martínez De Icaya

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.