Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Bilbao Athletic - Club Haro Deportivo 2-3 (2-1)

W pojedynku 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 15 stycznia, drużyna Ath. Bilbao przegrała z Haro Deportivo 2-3 (2-1). Mecz odbył się na Estadio Santa María de Lezama w Lezamie.

Álex Valiño 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Ath. Bilbao wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Ath. Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Julen Bernaola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Daniemu Vivianowi z Ath. Bilbao. Była to 11. minuta spotkania.

Zawodnicy Haro Deportivo odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Esteve Monterde.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie Julen Bernaola dał prowadzenie swojej drużynie.

W 43. minucie w zespole Ath. Bilbao doszło do zmiany. Antonio Salado wszedł za Julena Bernaolę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Javier Ibáñez został zastąpiony przez Gulína.

Drużyna Haro Deportivo wyrównała wynik meczu. Gola na 2-2 na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Gulín.

Trener Ath. Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asiera Córdobę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jon Morcillo. W 72. minucie Txema Pan został zmieniony przez Isaaca Manjóna, a za Ibrahimę Dieng wszedł na boisko Álex Valiño, co miało wzmocnić zespół Haro Deportivo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorkę Guruzetę na Iñiga Baquégo. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Haro Deportivo: Esteve'owi Monterde'owi w 78. i Kevinowi Calle'owi w 81. minucie.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Facundo Ballardo osłabiając tym samym drużynę Haro Deportivo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haro Deportivo w 90. minucie spotkania, gdy Álex Valiño zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Kevin Calle Otxoa81′
 4′, 35′ 43′ Julen Bernaola Cuezva
Armando Corbalán Domingo
Imanol García de Albéniz Crecente
Javier José Ibáñez Blanco62′
Jon Sillero Monreal
Simón Lecea García
11′ Daniel Vivian Moreno
Ibrahima Dieng78′
77′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Óscar Loza Merino
71′ Jon Morcillo Conesa
Aimar Gulín Landeras62′  68′
77′ Iñigo Baqué Atxotegi
Iván Arana Montes
43′ Antonio Jesús Salado Góngora
Isaac Manjón Chaparro72′
71′ Asier Córdoba Querejeta
Alexander Valiño Navasal78′  90′

Przewaga zespołu Ath. Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Ath. Bilbao pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.