Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Arenas Club de Getxo - Salamanca CF UDS 2-1 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 11 stycznia, jedenastka Getxo wygrała z Salamancą 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Campo de Fadura.

K. Álvarez 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Salamanki.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Antonio Amaro został zmieniony przez Jehu Chiapasa.

Tymczasem to piłkarze Getxo otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Jon Urkiza.

Niedługo później Javi Zarzo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getxo, strzelając kolejnego gola w 43. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Getxo.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia przyznał kartkę Carpiowi z jedenastki Salamanki.

Piłkarze Salamanki szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie wynik ustalił Kristian Álvarez.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Urangę z Getxo, a w 60. minucie Martína Galvána z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Álex Altube, a murawę opuścił Ángel Sánchez. W 72. minucie Unai Hernández został zmieniony przez Theo, co miało wzmocnić drużynę Getxo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edu Ubisa na Hugona Díaza.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Sergia Molinę, zawodnika Salamanki. W 86. minucie w jedenastce Getxo doszło do zmiany. Erik Polanco wszedł za Asiera Parrę. Chwilę później trener Getxo postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Javiego Zarza wszedł Kaiser Lázaro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Getxo utrzymać prowadzenie.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Kaiserowi Lázarze z Getxo. Jedenastce Salamanki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Getxo.

Adrián Crespo Sánchez
57′ Ian Uranga Chong
Borja López i Hinojosa
72′ Unai Hernández Lestón
Antonio Amaro Mendo17′
Ignacio Matador Aguilera
Sergio Molina Beloqui76′
86′ Asier Parra Cuezva
Alejandro Serrano García
 23′ Jon Urkiza Txabarri
Martín Luis Galván Romo60′
Jon Etxaniz Llamas
Ángel Sánchez Baró64′
 43′ 88′ Javier Zarzo Mora
Eduardo Ubis Alesanco73′
Oinatz Aulestia Alkorta
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
Igor Arnáez Martín
Ulises Torres Méndez
88′ 90′ Juan Carlos Lázaro Cervera
Jehu Beezye Chiapas Pérez17′
86′ Erik Polanco Gómez
Alexandru Mircea Țîrlea
72′ Theo García Otero
Alejandro Altube Suárez64′
Gorka Marcos Sánchez
Antonio Luis Díaz Sánchez73′
Aitor Ramos Leniz
Rafael Mella Ferreiro

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Getxo, natomiast zawodnikom Salamanki pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.