Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda B: Amorebieta - Cultural y Deportiva 1-3 (0-0)

W pojedynku 20. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 15 stycznia, drużyna Amorebiety przegrała z Culturalem y Deportiva 1-3 (0-0). Starcie odbyło się na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano.

20. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-15 19:00 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: Gonzalo Romero
G. Gudiño 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniego Pichína z Culturalu y Deportiva, a w 37. minucie Mikela Álvarę z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 56. minucie spotkania, gdy Dioni zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Iván González z drużyny gości.

Piłkarze Amorebiety nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 62. minucie Amorrortu wyrównał wynik meczu.

Prawie natychmiast Èric Montes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Culturalu y Deportiva, strzelając kolejnego gola w 66. minucie pojedynku. W 68. minucie Dani Pichín został zmieniony przez Gabriela Gudiña.

W tej samej minucie trener Amorebiety postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Aitor Ortega, a murawę opuścił Mikel Álvaro. A trener Culturalu y Deportiva wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sergia Benita. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Julián Luque. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 79. minucie w drużynie Amorebiety doszło do zmiany. Gabri Salazar wszedł za Ikera Bilbao.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Antxóna Jasa, zawodnika Amorebiety.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 89. minucie wynik ustalił Gabriel Gudiño.

W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Markel Lozano z Amorebiety. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Virgil Thérésin wszedł za Andy'ego Kawayę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Aitor Fernández López
84′ Antxón Jaso Zunzarren
Iván Garrido González61′
Aimar Sagastibeltza Caballero
Èric Montes Arce  66′
37′ 68′ Mikel Álvaro Salazar
Héctor Rodas Ramírez
79′ Iker Bilbao Mendiguren
Julián Luque Conde75′
90′ Markel Lozano Llona
Alfonso Martín Castillo
Iker Seguín Cid
Daniel González Hermosa29′ 68′
 62′ Iker Amorrortu Andrinúa
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala90′
Íñigo Orozco Andonegi
Dionisio Emmanuel Villalba Rojano  56′
Ekaitz Molina Aretxabaleta
Lucas Gerard Hervé Giffard
68′ Aitor Ortega Asenjo
Virgil Thérésin90′
Unai Rementeria Castro
Gabriel Alejandro Gudiño68′  89′
79′ Gabriel Salazar Rojo
Sergio Marcos González
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Antonio Martínez Felipe

Augusto César Verissimo Galván

Sergio Benito Crujera75′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Culturalu y Deportiva dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Culturalu y Deportiva w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.