Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CE Sabadell FC 2-1 (0-1)

W starciu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 19 września, zespół Rayo wygrał z CE Sabadell 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

Juan Hernández 21'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mariowi Suárezowi z jedenastki gospodarzy. Była to 19. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 21. minucie spotkania, gdy Juan Hernández strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CE Sabadell.

W 54. minucie Aleix Coch został zmieniony przez Jesúsa Olmę. W 55. minucie Mario Suárez został zmieniony przez Óscara Valentína, a za Óscara Treja wszedł na boisko Andrés Martín, co miało wzmocnić zespół Rayo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Hernándeza na Néstora Querola.

Po chwili trener CE Sabadell postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Víctora Garcíę wszedł Óscar Rubio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Santi Comesaña. Sytuację bramkową stworzył Fran García.

Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Rayo: Mario Hernández, Yacine Qasmi, na ich miejsce weszli: Luis Advíncula, José Pozo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hébera Peny, Jaime Sáncheza zajęli: David Astals, Iosu Ozkoidi. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CE Sabadell: Ikerowi Undabarrenie w 78. i Jaime Sánchezowi w 83. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie zwycięską bramkę dla jedenastki Rayo zdobył Catena. Przy zdobyciu bramki pomagał Andrés Martín.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jesúsowi Olmie z CE Sabadell. W tej samej minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Isiego Palazóna. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Juan Mackay Abad
 88′ Alejandro Catena Marugán
Aleix Coch Lucena54′
Francisco José García Torres
Pierre Cornud
71′ Mario Hernández Hernández
Jaime Sánchez Muñoz83′ 84′
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Héber Pena Picos83′
 64′ Santiago Comesaña Veiga
Antonio Romero
Álvaro García Rivera
Gregorio Sierra Pérez
19′ 55′ Mario Suarez
Iker Undabarrena Martínez78′
71′ Yacine Qasmi
Gorka Guruzeta Rodríguez
55′ Óscar Guido Trejo
Víctor García Raja61′
90′ Isaac Palazón Camacho
Juan Hernández García  21′ 61′
Stole Dimitrievski
Diego Licinio Lázaro Fuoli
71′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Chadi Riad
55′ Óscar Valentín Martín Luengo
Óscar Rubio Fauria61′
90′ Jonathan Montiel Caballero
Gabriel Gausachs Fernandez De Los Ronderos
71′ José Ángel Pozo la Rosa
Albert Luque
Sergio Benito Crujera
Pere Pons
55′ Andrés Martín García
Néstor Querol Mateu61′
Daniel Moreno
Iosu Ozkoidi Alba84′
Sergio Moreno Martínez

Drużyna Rayo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki CE Sabadell.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.