Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda División: FC Cartagena - Real Sporting de Gijón 0-1 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 20 września, drużyna Cartageny przegrała ze Sportingiem Gijón 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Cartagonova.

2. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-20 18:15 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: M. Ortiz Arias
FC Cartagena
Real Sporting de Gijón
0
1
José Gragera 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Adalbertowi Carrasquilli z zespołu gospodarzy. W 58. minucie Gaspar Campos został zmieniony przez Carlosa Carmonę.

Trener Cartageny postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Nacha Gila i na pole gry wprowadził napastnika Williama de Camargo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Javiego Fuega. Na boisko wszedł Pedro Díaz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną bramkę meczu dla Sportinga Gijón zdobył José Gragera w 72. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro Díaz.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Carmonę ze Sportinga Gijón, a w 84. minucie Davida Andújara z drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał David Andújar osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 84. minucie. W 90. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Pablo Pérez wszedł za Manu Garcíę.

Diego Marino
84′ 90′ David Andújar Jiménez
Jean-Sylvain Claude Babin
Alberto de la Bella Madureño
Pablo García Carrasco
83′ Julián Javier Delmás Germán
Borja López Menéndez
José Alejandro Martín Valerón
Bohdan Milovanov
55′ 68′ Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Manuel García Alonso90′
73′ Pablo Clavería Herráiz
Gaspar Campos Ansó Fernández58′
68′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Javier Fuego Martínez71′
José Ángel Jurado de la Torre
José Gragera Amado  72′
67′ Simón Moreno Barroso
Pelayo Suárez López
83′ David Simón Rodríguez Santana
Marc Valiente
Miguel Ángel Cordero Sánchez
Carlos Carmona Bonet58′ 78′
José Antonio García Rabasco
Pedro Díaz Fanjul71′
68′ Sergio Lozano Lluch
Alberto González García
67′ Eladio Zorrilla
Pelayo Morilla Cabal
73′ Rubén Castro Martín
Pablo Pérez Rodríguez90′
68′ William de Camargo
Álvaro García Vázquez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Cartageny, a piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Sportinga Gijón w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.