Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda División: CD Mirandés - Real Oviedo 1-1 (0-0)

19 września na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się pojedynek 2. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Oviedo. Mecz zakończył się remisem 1-1.

2. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-19 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: I. Bikandi Garrido
CD Mirandés
Real Oviedo
1
1
Pacheco 58'
Marco Sangalli 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Oviedo wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie za Vitiego Rozadę wszedł Marco Sangalli.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Marcowi Sangallemu z Oviedo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandésu w 58. minucie spotkania, gdy Pacheco strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Carlos Martínez.

Między 63. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie Javi Mier został zmieniony przez Nahuela Leivę, co miało wzmocnić jedenastkę Oviedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Meseguera na Javiego Muñoza. Niedługo później trener Mirandésu postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohameda Ezzarfaniego wszedł Javi Jiménez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Mirandésu nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

W tej samej minucie Borja Sánchez został zmieniony przez Javiego Cueta, co miało wzmocnić zespół Oviedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Leticia na Maria Garcíę. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Mossa, zawodnik Oviedo.

Mimo że jedenastka Oviedo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 85 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił Marco Sangalli. Przy strzeleniu gola asystował Simone Grippo.

Minutę później sędzia pokazał kartkę Carlosowi Martínezowi z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

José María Angresola Jiménez82′
89′ Bojan Letić
Alejandro Arribas
90′ Carlos Julio Martínez Rivas
Edgar González Estrada
Daniel Vivian Moreno
Simone Damiano Grippo
80′ Mohamed Ezzarfani
Juan José Nieto Zarzoso
Erik Jirka
Javier Mier Martínez65′
79′ Antonio Jesús Caballero Ramírez
Victor Álvarez Rozada20′
 58′ Iván Martín Núñez
Borja Sánchez Laborde80′
69′ 74′ Víctor Andrés Meseguer Cavas
Christian Fernández Salas
89′ Mario García Sáiz
Carlos Hernández Alarcón
Víctor Gómez Perea
Eduardo Cortina García
80′ Javier Jiménez Moreno
Rafael Sebastián Mújica García
74′ Javier Muñoz Jiménez
Marco Sangalli Fuentes20′  90′ 54′
Alfredo Sualdea López
Cedric Wilfried Teguia Noubi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.