Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - SD Ponferradina 0-2 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 20 września, zespół Realu Betis przegrał z Ponferradiną 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Carlos Belmonte w Albacete.

2. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-20 18:15 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: F. Hernández Maeso
Albacete Balompié
SD Ponferradina
0
2
Yuri 42'
Pablo Valcarce 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Ponferradiny wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Moussie Sidibé w 19. i Manu Hernandzie w 34. minucie.

W 40. minucie za Ríosa Reinę wszedł Iván Rodríguez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w 42. minucie spotkania, gdy Yuri zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ponferradiny.

W 60. minucie Jean Sepp został zmieniony przez Álvara Peñę, a za Romana Zozulję wszedł na boisko Chema Núñez, co miało wzmocnić drużynę Realu Betis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moussę Sidibé na Curra Sáncheza oraz Carlosa Doncela na Pabla Valcarcego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Real Betis: Ivanowi Kecojeviciowi w 66. i Albertowi Benitowi w 68. minucie.

Zespół Realu Betis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Pablo Valcarce.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Realu Betis: Carlos Muñoz, Miguel Ángel, a na ich miejsce weszli Alberto Benito, Álvaro Jiménez. Ivan Kecojević z Realu Betis w 89. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 66. minucie. W samej końcówce starcia w zespole Ponferradiny doszło do zmiany. Juergen Elitim wszedł za Yuriego.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Álvarowi Peñie z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Paris Alejandro Adot Barandiarán
68′ 83′ Alberto Benito Correa
José Manuel Hernando Riol34′
Diego Caballo Alonso
Alexandru Ștefan Pașcanu
66′ 89′ Ivan Kecojević
José Antonio Ríos Reina40′
60′ Jean Jules Sepp Mvondo
Pablo Guido Larrea Gambara
Manuel Fuster Lázaro
Moussa Sidibé19′ 63′
83′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Óscar Sielva Moreno
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Yuri de Souza Fonseca  42′ 89′
Alfredo Ortuño Martínez
Álex Aizpuru Aizbitarte
60′ Roman Zozulja
Iván Rodríguez del Pozo40′
83′ Carlos Isaac Muñoz Obejero
Pablo Valcarce Vidal63′  71′
60′ José Manuel Núñez Martín
Alejandro Viedma Vega
60′ 90′ Álvaro Peña Herrero

83′ Miguel Ángel Gómez López

Wyjątkowa nieporadność napastników Realu Betis była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Ponferradiny pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.