Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - CD Tenerife 2-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 19 września, zespół AD Alcorcón wygrał z CD Tenerife 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Santo Domingo.

2. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-19 18:15 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: Oliver De La Fuente
AD Alcorcón
CD Tenerife
2
0
Barbero 74'
Hugo Fraile 84'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół CD Tenerife wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Aitor Sanz z CD Tenerife.

Trener CD Tenerife postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę Carlosa Pomaresa i na pole gry wprowadził napastnika Jorge Padillę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Brunonowi Wilsonowi, zawodnikowi gości.

W 64. minucie w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Barbero wszedł za Marca Guala. W 69. minucie za Óscara wszedł Ernesto Gómez.

Wysiłki podejmowane przez zespół AD Alcorcón w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie bramkę zdobył Barbero.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Suso Santana wszedł za Áleksa Bermeja.

Jedenastka CD Tenerife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie wynik ustalił Hugo Fraile. Przy zdobyciu bramki pomagał Bellvís.

Od 86 minuty boisko opuścili zawodnicy AD Alcorcón: Richard Boateng, Hugo Fraile, Bellvís, na ich miejsce weszli: Juan Aguilera, Juanma Bravo, Samuel Sosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aitora Sanza, Brunona Wilsona, Emmanuela Apeha zajęli: Javier Alonso, Samuel Shashoua, Joselu. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Jacobowi Gonzálezowi z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Adrián Ortolá Vañó
90′ Carlos Bellvís Llorens
Bruno Ricardo Valdez Wilson63′ 86′
 84′ 90′ Hugo Fraile Martín
Álex Bermejo Escribano77′
90′ Richard Boateng
Jacobo González Rodrigañez87′
Ander Gorostidi García
Aitor Sanz Martín15′ 86′
64′ Marc Gual Huguet
Jorge Giovani Zarfino Calandria
69′ Óscar Arribas Pasero
Omar Jaiteh
90′ Juan Aguilera Núñez
Alberto Jiménez Benítez
90′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Javier Alonso Bello86′
Luís Manuel Gonçalves Silva
Alejandro Cruz Hernández
Diego Moreno Escobar
Jesús Manuel Santana Abreu77′
90′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Samuel Shashoua86′
69′ Ernesto Gómez Muñoz
Elliot Gómez López
64′  74′ Iván Martínez Gonzálvez
José Luis Moreno Barroso86′

Jorge Padilla Soler56′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom CD Tenerife przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.