Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Yeclano Deportivo - Cádiz CF II 2-1 (0-1)

1 września odbył się mecz 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Yeclano i Cádizu II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yeclano 2-1.

2. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-09-01 18:30 | Stadion: Estadio Municipal La Constitución | Arbiter: David Cambronero
Yeclano Deportivo
Cádiz CF II
2
1
Iker Torre 51',70'
Sergio González 35'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cádizu II w 35. minucie spotkania, gdy Sergio González strzelił pierwszego gola.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cádizu II.

W 46. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Áleksowi Vaquerowi z zespołu gospodarzy. Na drugą połowę drużyna Yeclano wyszła w zmienionym składzie, za Maria Sáncheza wszedł Javier Muñoz.

Zawodnicy Yeclano odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Iker Torre.

W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mamadou Mbaye osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 37. minucie. W 63. minucie Víctor Morillo zastąpił Javiego Péreza. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Yeclano doszło do zmiany. Rulo Bonillo wszedł za Íñiga Alayeta.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Iker Torre z Yeclano. W następstwie utraty gola trener Cádizu II postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Sergia Péreza i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Chapelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Muñoza, zawodnika Yeclano. W 87. minucie Jordi Tur został zmieniony przez Mamady'ego Diarrę, co miało wzmocnić drużynę Cádizu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Fenolla na Tonete'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

José Antonio Franco Márquez
46′ Mario Sánchez Franco
Sergio González Martínez  35′
Héctor Camps Barberá
Mamadou Mbaye37′ 57′
Luis Castillo Ortega
Iván Robles Dos Santos
88′ Víctor Manuel Fenoll Sánchez
Javier Duarte Egea
Carlos Selfa Sanfélix
Víctor Manuel Morillo Gómez45′ 63′
46′ Alejandro Vaquero Lafuente
Sergio Pérez Jaén39′ 76′
67′ Íñigo Alayeto Martínez
Jordi Tur Antonio87′
 51′, 70′ Iker Torre Larrañaga
Seth Airam Vega Ramírez
Grzegorz Zygmunt Kleemann
Juan Flere Pizzuti
Rafael López Soriano
Carlos David Cobo Guillén
67′ Raúl Bonillo Agusti
Gabriel Eduardo Corozo Vásquez
Carlos Felipe Martínez
Neculai Cristian Cocuz
46′ 83′ Javier Muñoz Abellán
Francisco Javier Pérez Roales63′
Renato da Silva Ferreira
Iván Chapela López76′
88′ Antonio Martínez Tormos
Mamady Diarra87′

Arbiter wręczył trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Yeclano przyznał dwie żółte.