Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - Algeciras CF 1-1 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 września, zespół Realu Murcia zremisował z Algecirasem 1-1 (1-1).

2. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-09-01 18:30 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: Rubén Ruipérez
Real Murcia CF
Algeciras CF
1
1
Chumbi 6'
K. Aboubakar 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Realu Murcia wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Realu Murcia otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Chumbi.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Karim Aboubakar.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Edu Lunie z drużyny gospodarzy. W 58. minucie Josema Raigal został zastąpiony przez Manola Péreza.

W tej samej minucie w zespole Realu Murcia doszło do zmiany. Peque wszedł za Alberta Rodrígueza. W 61. minucie kartką został ukarany Gonzalo Almenara, piłkarz Algecirasu. Chwilę później trener Algecirasu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Gonzala Almenarę. Na boisko wszedł Jorge Barba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Algecirasu doszło do zmiany. Antonio Sánchez wszedł za Antonia Domíngueza. Trener Realu Murcia postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Juanmę Bravę i na pole gry wprowadził napastnika Víctora Curtę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie w drużynie Algecirasu doszło do zmiany. Pablo Ganet wszedł za Ivána Turrilla.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla De Castro z Algecirasu, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Víctora Curtę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Pablo De Castro Pecino82′
50′ Eduardo Luna Cano
José María Mazuecos Morales
Iván Pérez Vicente
Gonzalo Almenara Hernández 61′ 63′
Álvaro Rodríguez Pérez
Daniel Gallardo Aragón
78′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Antonio Manuel González Gómez
Armando Ortiz Abellán
Iván Turrillo Caballero80′
58′ José Manuel Raigal Gil
Borja Vicent Garcés
58′ Alberto Rodríguez Sánchez
Karim Aboubakar  45′
 6′ Rafael Fernández Martínez
Antonio Dominguez70′
Alberto Lejárraga Rubio
Benito Del Valle Ortegón
Juan Ramón Martínez Hernández
Álvaro Benítez Huelva
58′ Alejandro Martínez Peñalver
Jorge Barba González63′
58′ Manuel Pérez Escámez
Francisco Jesús Caturla Corpas
78′ 90′ Víctor Curto Ortiz
Pablo Ganet Cómitre80′
Marcos Javier Legaz Paleo
Alejandro López Escalante
Alberto Toril Domingo
Antonio Manuel Sánchez Expósito70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.