Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - Villarreal CF II 1-2 (1-1)

W pojedynku 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 1 września, zespół Hércules'u przegrał z Villarrealem II 1-2 (1-1).

M. Akale 66'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Hércules'u wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Hércules'u w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Yeray González dał prowadzenie swojej jedenastce.

Piłkarze Villarrealu II odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sergio Lozano.

Między 44. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Villarrealu II i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Jaime Alvaradowi z Hércules'u. Była to 51. minuta starcia. W 61. minucie Yeray González zastąpił Benję.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mukwelle Akale wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrealu II, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Villarrealu II: Dani Villanueva, Mukwelle Akale, Edu Espiau, na ich miejsce weszli: Álex Millán, Juan Agüero, Diego Collado. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jonathana Mejíi, Diego Benita zajęli: Mohamady Traoré, Rulo Prieto.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Gregorio Medina Pacheco
51′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Mukwelle Madzey Akale  66′ 79′
85′ Diego Benito Rey
Sergio Lozano Lluch  40′ 45′
 33′ 61′ Yeray González Luis
Iván Martín Núñez
Borja Martínez Giner
Andrei Florin Rațiu
Jesús Alfaro Ligero
Daniel Villanueva Rivas70′
44′ 69′ Jonathan Mejía Ruiz
Eduardo David Espiau Hernández86′
Rubén Ualoloca Riesco
José Antonio Martínez Cárceles
Álvaro Pérez Durán
José Castaño Muñoz
85′ Raúl Prieto Odena
Miguel Ángel Leal Díaz
Francisco Javier Miranda Mera
Juan Cruz Agüero Núñez79′
61′ Benjamin Martinez Martinez
Iván Morante Ruiz
69′ Mohamady Traoré Diarra
Diego Collado Raya86′

Alejandro Millán Iranzo70′

Drużyna Villarrealu II zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.