Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: CD Izarra - SD Leioa 2-0 (0-0)

1 września w Estelli odbył się mecz 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Izarry i Leioa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Izarry 2-0.

Toni García 72',89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Izarry wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Izarra: Pablowi Ruizowi w 18. i Juanowi Cabrerze w 24. minucie.

W 32. minucie za Rúpera wszedł Juanlu Cisneros. Między 40. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Leioa i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Marc Baró z drużyny gości. W 66. minucie w zespole Izarry doszło do zmiany. Valdo wszedł za Ibaiego Ardanaza.

Chwilę później trener Leioa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Chirriego. Na boisko wszedł Raly, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Izarry w 72. minucie spotkania, gdy Toni García zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Egiluza z Leioa, a w 87. minucie Borję Encadę z drużyny przeciwnej.

W 81. minucie Mikel Yoldi został zmieniony przez Borję Encadę, co miało wzmocnić drużynę Izarry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Egiluza na Chrisa. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jon Vega z Leioa i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 42. minucie.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Toni García z Izarry. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Urtzi Iturrioz Urkiza
24′ Juan Antonio Cabrera Moreno
Marc Baró Ortiz51′
Aritz Eguaras Álvarez
Koldo Berasaluze Ibarzábal44′
Alejandro Maestresalas Andueza
Aitor Morcillo Bea
18′ Pablo Ruiz Villaverde
Jon Vega Villasante42′ 88′
66′ Ibai Ardanaz García
Ander Egiluz Alzola74′ 82′
 72′ (k.), 89′ (k.) Antonio García Montero
Alexander Iriondo Kortabarria
40′ Alejandro Hinojosa Costela
Jon Madrazo Gutiérrez
32′ Roberto López Esquiroz
Alain Ribeiro De Aguiar
Gorka Laborda García
Carlos Monje Serrano67′
81′ Mikel Yoldi Aizagar
Mikel Juaristi Ariznabarreta
32′ Juan Luis Cisneros Alfaro
Christian Guijarro Monasterio82′
66′ Valmiro Lópes Rocha
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
81′ 87′ Borja Encada Pérez
Raly Selson Cabral de Barros67′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Leioa, a piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Drużyna Izarry wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.