Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: CD Castellón - Valencia CF Mestalla 2-2 (1-1)

1 września w Castellón de la Planej odbył się mecz 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Castellónu i Valencii CF II. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Alfred Planas 63'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valencia CF II: Davidowi Castro w 21. i José Pascualowi w 30. minucie.

W tym czasie to piłkarze Valencii CF II otworzyli wynik. W 34. minucie bramkę zdobył Koba Koindredi.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna Castellónu doprowadziła do remisu. Gola strzelił César Díaz. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Marc Ferris zastąpił Adriána Gómeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencii CF II w 63. minucie spotkania, gdy Alfred Planas strzelił drugiego gola. W 73. minucie kartkę dostał Josep Calavera, piłkarz Castellónu.

Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Jorge Fernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Alfreda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Valencii CF II doszło do zmiany. Pablo Jiménez wszedł za Vicente Esquerda. W 83. minucie kartkę dostał Rafa Gálvez z jedenastki gospodarzy.

Po chwili trener Valencii CF II postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alfreda Planasa wszedł Hugo Guillamón, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Valencii CF II nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Regalón.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marcos Ferris Morales62′
 90′ Francisco Regalón Cerezo
Adrià Guerrero Aguilar
Eneko Satrústegui Plano
Guillem Molina Gutiérrez
73′ 74′ Josep Calavera Espinach
José Pascual Alba Seva30′
74′ Jorge Fernández Lucas
Vicente Esquerdo Santas81′
Carles Salvador Vidal
Koba Lein Koindredi  34′
David Cubillas Peña
Alfred Planas Moya  63′ 89′
 44′ César Díaz Martínez
Francisco Carlos González Cabrera
66′ Rubén Díez Adán
Javier Jiménez García
74′ 83′ Rafael Gálvez Cerillo
Antonio Jesús García Navas
66′ Íñigo Muñoz Cuevas
Adrián Gómez Ramírez62′
Javier Serra Arcos
Pablo Jiménez García81′
74′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Noha Ndombasi Nlandu

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.