Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Burgos CF - Deportivo Alavés II 1-1 (0-0)

W meczu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 1 września, drużyna Burgosu zremisowała z Alavésem II 1-1 (0-0).

2. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-09-01 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Manuel Pozueta
Burgos CF
Deportivo Alavés II
1
1
Juanma García 77'
José Rodríguez 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Alavésu II wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Alavésu II zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Burgosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Abdallahiemu Mahmoudowi z Alavésu II. Była to 28. minuta spotkania.

W 48. minucie Abdallahi Mahmoud został zastąpiony przez Áleksa Gualdę. W 59. minucie w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Toché wszedł za Donovana Wilsona.

Chwilę później trener Burgosu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gastóna Machína. Na boisko wszedł Asier Goti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie kartkę dostał Borja Sánchez z zespołu gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Alavésu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się José Rodríguez.

W 72. minucie w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Marcelinho wszedł za Carlosa Martíneza. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Raúla Sáncheza, zawodnika Burgosu.

Niedługo później Juanma García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgosu, strzelając gola w 77. minucie starcia. W 79. minucie kartkę obejrzał Toché z Burgosu.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Alavésu II doszło do zmiany. Oier Sarriegi wszedł za Paulina. W następstwie utraty gola trener Alavésu II postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Víctora Lópeza i na pole gry wprowadził napastnika Héctora Castillo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Javier López Carballo
72′ Carlos Martínez Díez
Víctor López Ibáñez83′
Ángelo Matías Pizzorno Bracco
Abdallahi Mohamed Mahmoud28′ 48′
64′ Gastón Machín
Genís Montolio Lafuente
Leonardo Nicolás Pisculichi
Erik Ruiz Álvarez
73′ Raúl Sánchez Sánchez
Pablo Álvarez García
Eneko Undabarrena Ubillos
Antonio Perera Calderón
 77′ Juan Manuel García García
José Luis Rodríguez Francis  68′
66′ Borja Sánchez Gil
Paulino De la Fuente Gómez80′
59′ Donovan Junior Wilson
Iñigo Arzuaga Mesa
64′ Asier Goti Llona
Alejandro Gualda Jardón48′
Nicolás Mariano Minutella
Oier Sarriegi Isasa80′
72′ Marcelo Ribeiro Dos Santos
Héctor David Castillo Martín83′
59′ 79′ José Verdú Nicolás
Alan Godoy Domínguez

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.