Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Barcelona Atletic - Tarragona 2-2 (1-1)

W starciu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Barcelony Atletic zremisowała z Tarragoną 2-2 (1-1).

David Goldar 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Barcelony Atletic wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barcelony Atletic w pierwszej minucie spotkania, gdy Jorge Cuenca zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Martín.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Tarragony wyszła w zmienionym składzie, za Damiána Petcoffa wszedł Lolo.

Zawodnicy Barcelony Atletic odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie Guillem Jaime dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 58. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Tarragony. W 67. minucie Ludovit Reis został zastąpiony przez Ferrána Sarsanedasa. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Tarragony doszło do zmiany. Carlos Albarrán wszedł za Pola Valentína.

Trener Tarragony postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Romaina Habrana i na pole gry wprowadził napastnika Pola Pratsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 75. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Jorge Cuence z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił David Goldar.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Carlos Albarrán, zawodnik gości. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Pol Ballesteros, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Javier Bonilla Sevillano
 1′ 75′ Jorge Cuenca Barreno
Juan Rodríguez Martínez
 53′ Guillem Jaime Serrano
Pol Valentín Sancho68′
79′ Daniel Morer Cabrera
Jorge Carreón Negrete58′
Álex Collado Gutiérrez
David Goldar Gómez  75′
Ricard Puig Martí
Romain Jacques Habran68′
67′ Ludovit Reis
Víctor Martínez Manrique61′
Ramón Rodríguez Jiménez
Damián Ezequiel Petcoff Kailer46′
Hiroki Abe
Pol Ballesteros Ferrer90′
85′ Abel Ruiz Ortega
Ferrán Giner Peris
67′ Ferrán Sarsanedas Soler
Rodriguez Jonathan Pereira
79′ Javier Enrique Delgado Saverio
. Lolo46′
85′ Alejandro José Marqués Méndez
Pol Prats Moragrega68′

Przewaga zespołu Barcelony Atletic w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.