Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Atlético Sanluqueño CF - Mérida AD 3-0 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 1 września, drużyna Sanluqueno wygrała z Méridą Asociación 3-0 (0-0).

Mario Abenza 90'

Już w pierwszych minutach drużyna Sanluqueno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Peli został zastąpiony przez Daría Gutiego. W 56. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Javiemu Chinowi z zespołu gości.

W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Javi Chino z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 56. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanluqueno w 59. minucie spotkania, gdy Geijo zdobył z karnego pierwszą bramkę. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Mérida Asociación: Miguelowi Espinarowi w 75. i Salvie Blázquez w 79. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanluqueno w 80. minucie spotkania, gdy Darío Guti strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 81. minucie Santi Villa został zmieniony przez Crista, co miało wzmocnić drużynę Méridy Asociación. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Geija na Daniego Güizę oraz Davida Segurę na Israela Petera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik na 3-0 podwyższył Mario Abenza.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Francisco Javier Hernández González56′ 58′
55′ David Álvarez Pérez
Alejandro Jiménez Expósito
Antonio Jesús Domínguez Prat
Diego García del Castillo
Luis Madrigal Caro
Alejandro Rodríguez Melgar63′
 90′ Mario Nicolás Abenza
Francisco Sánchez Curiel
Fernando Quesada Gallardo
Santiago Villa Castro81′
 59′ (k.) 82′ Alexandre Geijo Pazos
Miguel Ángel Espinar Peña75′
85′ David Segura García
Daniel Espinar Vallejo
82′ Daniel González Güiza
Cristofer Medina Pajuelo81′
55′  80′ (k.) Darío Francisco Gutiérrez Manzano
Jesús Mena Múgica73′
85′ Israel Akpan Peter
Gonzalo Poley González

Zespół Sanluqueno był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Sanluqueno żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.