Liga hiszpańska - 2. kolejka Segunda B: Atlético Levante UD - CE Sabadell FC 1-2 (1-1)

W starciu 2. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 września, zespół Levante II przegrał z CE Sabadell 1-2 (1-1).

2. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-09-01 19:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 | Arbiter: Jorge Díaz
Edgar Hernández 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Levante II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie Joan Monterde dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 25. minucie Aleix Roig zastąpił Iosu Ozkoidiego.

Drużyna CE Sabadell wyrównała wynik meczu. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Óscar Rubio.

W 41. minucie żółtą kartkę obejrzał Adri Cuevas z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Rubéna Garcíę, piłkarza Levante II. W 66. minucie w drużynie CE Sabadell doszło do zmiany. Lanzarote wszedł za Aaróna Reya.

Trener Levante II postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Joana Monterde'a i na pole gry wprowadził napastnika Canterę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Edgar Hernández z CE Sabadell.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CE Sabadell w 84. minucie spotkania, gdy Edgar Hernández zdobył z karnego drugą bramkę. Po chwili trener CE Sabadell postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Néstora Querola wszedł Aleix Coch, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Levante II: Javierowi Ontiverosowi w 87. minucie i Ferniemu w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ferni, osłabiając zespół Levante II. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Juan Mackay Abad
84′ Robert Costa Ventura
Fernando Fernández Jiménez Pajarero
Eliseo Falcón Falcón
Aleix Roig Martínez25′
65′ Rubén García Canales
Óscar Rubio Fauria  29′
Toni Herrero Oliva
Pedro Luis Capó Payeras
Jesús José Bernal Villarig
Adrián Cuevas Algeciras41′
90′ 90′ Rubén Fernández Serrano
Ángel Martínez Cervera
79′ Pablo Martínez Andrés
Néstor Querol Mateu85′
Arturo Molina Tornero
Gregorio Sierra Pérez
 8′ 68′ Joan Monterde Raygal
Xavier Boniquet Rodríguez
79′ Alejandro Blesa Pina
Manuel Lanzarote Bruno66′
Isaac James Danzo Corbacho
Aitor Pascual Sejias
68′ Alejandro Cantero Sánchez
Jurgi Oteo Gómez
84′ 87′ Javier Ontiveros Robles
Iosu Ozkoidi Alba25′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Levante II, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.