Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - CD Numancia de Soria 3-1 (2-0)

8 grudnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się mecz 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Las Palmas i Numancii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Las Palmas 3-1. Na stadionie stawiło się 10 808 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-08 18:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 10808 | Arbiter: Álvaro Moreno
Alberto Escassi 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka Numancii wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Numancia: Marcowi Mateu w 13. i Albertowi Escassiemu w 25. minucie.

W tym czasie to zawodnicy Las Palmas otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Viera. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Las Palmas w 36. minucie spotkania, gdy Juan Narváez strzelił drugiego gola. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Deivida z Las Palmas, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Nacha z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Numancii wyszedł w zmienionym składzie, za Nacha wszedł Alberto Noguera. W 57. minucie Alejandro Sanz zastąpił Áleksa Solę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Javi Castellano, zawodnik gospodarzy.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan Viera z Las Palmas. W 78. minucie w drużynie Las Palmas doszło do zmiany. Kirian Rodríguez wszedł za Ruiza de Galarretę.

Chwilę później trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Guillermo Fernández, a murawę opuścił Iván Calero. Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Kirianowi Rodríguezowi z Las Palmas.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 81. minucie wynik ustalił Alberto Escassi.

Kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomasza Pekharta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Juan Narváez. W samej końcówce starcia kartkami zostali ukarani Benito Ramírez z Las Palmas oraz Ander Vidorreta z jedenastki gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Maikel Mesa wszedł za Jonathana Vierę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Derik Osede Prieto
43′ Deivid Rodriguez
Alberto Escassi Oliva  81′ 25′
 36′ 87′ Juan José Narváez Solarte
Marc Mateu Sanjuán13′
68′ Javi Castellano Betancor
Alejandro Sanz Sainz57′
89′ Benito Ramírez del Toro
Ander Vidorreta Larumbe89′
78′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Higinio Marín Escavy
 27′ (k.), 73′ 90′ Jonathan Viera Ramos
Adrián Rafael Castellano Cobacho
90′ Maikel Mesa Piñero
Álex Sola López Ocaña57′
78′ 80′ Kirian Rodríguez Concepción
Néstor Albiach Roger
Slavoljub Srnić
Alberto Noguera Ripoll46′
Pablo Haro Hernanz
Antonio Islam Otegui Khalife
87′ Tomasz Pekhart
Guillermo Fernández Hierro79′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Las Palmas. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.