Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: SD Huesca - Rayo Vallecano 0-2 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 grudnia, jedenastka Hueski przegrała z Rayo 0-2 (0-1). Mecz na Estadio El Alcoraz obejrzało 6 520 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-07 16:00 | Stadion: Estadio El Alcoraz | Widzów: 6520 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
SD Huesca
Rayo Vallecano
0
2
José Ángel Pozo 32',48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Rayo wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Titowi, piłkarzowi gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rayo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry bramkę zdobył José Pozo. Asystę zaliczył Adri Embarba.

W 36. minucie kartkę dostał Jorge Pulido z Hueski. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rayo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy José Pozo ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

W 52. minucie kartką został ukarany Antonio Milić, zawodnik Rayo. W 55. minucie Eugeni Valderrama został zastąpiony przez Davida Ferreira. W 56. minucie w zespole Hueski doszło do zmiany. Shinji Okazaki wszedł za Juana Carlosa.

W 65. minucie kartkę obejrzał David Ferreiro z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Óscar Valentín, a murawę opuścił José Pozo. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Rayo doszło do zmiany. Jonathan Montiel wszedł za Adriego Embarbę.

A kibice Hueski nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergia Gómeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dani Raba. W 84. minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Luna wszedł za Tita. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartki Pedro Mosquerze, Miguelónowi z Hueski oraz Mariowi Suárezowi z drużyny gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Alejandro Catena Marugán
90′ Miguel Juan Llambrich
Antonio Milić52′
36′ Jorge Pulido Mayoral
Roberto Román Triguero25′ 84′
56′ Juan Carlos Real Ruiz
José Ángel Pozo la Rosa  32′, 48′ 73′
90′ Pedro Mosquera Parada
Mario Suarez90′
Mikel Rico Moreno
José Leonardo Ulloa
55′ Eugeni Valderrama Domènech
Adrián Embarba Blázquez80′
80′ Daniel Raba Antolí
Antonio Manuel Luna84′
55′ 65′ David Ferreiro Quiroga
Martín Pascual Castillo
80′ Sergio Gómez Martín
Óscar Valentín Martín Luengo73′
Cristo Ramón González Pérez
Jonathan Montiel Caballero80′
56′ Shinji Okazaki
Federico Piovaccari

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Hueski, a w drugiej trzy. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.