Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: Real Sporting de Gijón - SD Ponferradina 1-0 (0-0)

W meczu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Sportinga Gijón zwyciężył z Ponferradiną 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Municipal El Molinón obejrzało 18 166 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-07 18:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 18166 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Real Sporting de Gijón
SD Ponferradina
1
0
U. Đurđević 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Ponferradiny wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Pablowi Triguerosowi w 18. i Franowi Manzanarze w 28. minucie.

Na drugą połowę zespół Sportinga Gijón wyszedł w zmienionym składzie, za Molinera wszedł Borja López. W 55. minucie Pablo Pérez został zastąpiony przez Aitora Garcíę.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Óscara Sielvę z Ponferradiny, a w 74. minucie Damiána Péreza z drużyny przeciwnej. W 64. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Pabla Larreę. Trener Sportinga Gijón postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Damiána Péreza i na pole gry wprowadził napastnika Berta Gonzáleza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddał tylko osiem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 75. minucie wynik ustalił Uroš Đurđević. Przy zdobyciu bramki pomagał Manu García.

Chwilę później trener Ponferradiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Asier Benito, a murawę opuścił Óscar Sielva. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Luis Valcarce wszedł za Isiego Palazóna. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Fuega, piłkarza gospodarzy.

Fran Manzanara z Ponferradiny w samej końcówce meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 28. minucie.

José Antonio Ríos Reina
46′ Francisco José Molinero Calderón
Franco Matías Russo Panos
74′ 74′ Damián Alfredo Pérez
Pablo Trigueros Estrada18′
Manuel García Alonso
Pablo Valcarce Vidal
Pedro Díaz Fanjul
Pablo Guido Larrea Gambara64′
87′ Javier Fuego Martínez
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado28′ 89′
55′ Pablo Pérez Rodríguez
Óscar Sielva Moreno60′ 79′
 75′ Uroš Đurđević
Isaac Palazón Camacho84′
Álvaro Traver Navarrete
Yuri de Souza Fonseca
Christian Joel Sánchez Leal
Gianfranco Gazzaniga Farías
46′ Borja López Menéndez
Luis Valcarce Vidal84′
Carlos Carmona Bonet
Maximiliano Agustín Villa Pereira
74′ Alberto González García
Francesc Fullana Ginard
Ignacio Méndez Navia Fernández
Ignacio Gil de Pareja Vicent64′
55′ Aitor García Flores
Álex Aizpuru Aizbitarte
Álvaro García Vázquez
Asier Benito Sasiain79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Sportinga Gijón pokazał dwie żółte.