Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: Malaga Club de Futbol - CD Tenerife 2-0 (1-0)

6 grudnia na Estadio La Rosaleda w Maladze odbył się pojedynek 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malaga CF 2-0. Na stadionie zasiadło 14 048 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-06 21:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 14048 | Arbiter: S. Ais Reig
Malaga Club de Futbol
CD Tenerife
2
0
A. Sadiku 27',76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 27. minucie spotkania, gdy Armando Sadiku strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Malaga CF.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Javierowi Alonsowi w 59. i Filipowi Malbasziciowi w 68. minucie. Trener CD Tenerife postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Susa Santanę i na pole gry wprowadził napastnika José Naranja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Adrián został zmieniony przez Mohameda Benkhemassę. W tej samej minucie trener Malaga CF postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Pacheca. Na boisko wszedł Renato Santos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Armando Sadiku z Malaga CF. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aitora Sanza z CD Tenerife, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Antoñína Cortésa z drużyny przeciwnej.

W 84. minucie Filip Malbaszić został zmieniony przez Elliota Gómeza, a za Javiera Alonsa wszedł na boisko Jorge Padilla, co miało wzmocnić jedenastkę CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Sadiku na Lorenza Gonzaleza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Francisco Borja Lasso
72′ Adrián González Morales
Filip Malbaszić68′ 84′
 27′, 76′ (k.) 88′ Armando Sadiku
Jesús Manuel Santana Abreu71′
90′ Antonio Cortés Heredia
Aitor Sanz Martín83′
72′ Daniel Pacheco Lobato
Iker Undabarrena Martínez
72′ Mohamed Benkhemassa
José Manuel García Naranjo71′
88′ Lorenzo José González Montesdeoca
Elliot Gómez López84′
72′ Renato João Saleiro Santos
Jorge Padilla Soler87′

Wyjątkowa nieporadność napastników CD Tenerife była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CD Tenerife pokazał trzy.