Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Elche CF 0-0

W starciu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Cádizu zremisował z Elche 0-0. Mecz na Estadio Ramón de Carranza obejrzało 16 686 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-08 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 16686 | Arbiter: D. Trujillo Suárez
Cádiz CF
Elche CF
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Cádizu wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manuela Sáncheza z Elche, a w 25. minucie Anthony'ego Lozana z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Salvi zastąpił Javiego Navarra. Chwilę później trener Elche postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Josána Fernándeza wszedł Andoni López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Elche utrzymać remis.

Po chwili trener Cádizu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Caye Quintana, a murawę opuścił Edu Ramos. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Espina z Cádizu, a w 79. minucie Claudia Medinę z drużyny przeciwnej.

Daniel Pedro Calvo San Román
77′ Luis Alfonso Espino García
Iván Sánchez Aguayo
71′ Eduardo Ramos Gómez
Manuel Sánchez López20′
62′ Salvador Sánchez Ponce
Gonzalo Villar del Fraile
25′ Anthony Rubén Lozano Colón
Andoni López Saratxo65′
62′ Javier Navarro Rodríguez
Danilo Fabián Ortiz Soto
Luis Miguel Quezada Sánchez
Omenuke Mfulu90′
David Querol Blanco
Claudio Medina Ricoy75′ 79′ 90′
71′ Cayetano Quintana Hernández
Pere Milla Peña

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Elche obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Elche w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.