Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - Real Oviedo 1-3 (1-2)

6 grudnia na Estadio Santo Domingo odbyło się spotkanie 19. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Oviedo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Oviedo 3-1. Na stadionie stawiło się 2 516 widzów.

19. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-06 18:30 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 2516 | Arbiter: I. Bikandi Garrido
E. Bárcenas 15',74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka AD Alcorcón wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Oviedo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Borja Sánchez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marco Sangalli.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Oviedo, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Edgar Bárcenas. Bramka padła po podaniu Ortuña.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie bramkę kontaktową zdobył Richard Boateng.

W 37. minucie Juan Aguilera zastąpił Dorcę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dorcę z AD Alcorcón, a w 56. minucie Juanja Nieta z drużyny przeciwnej. W 60. minucie w jedenastce AD Alcorcón doszło do zmiany. Dani Romera wszedł za Richarda Boatenga.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Edgarowi Bárcenasowi z zespołu gości. Niedługo później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Sergiy Myakushko, a murawę opuścił Oscar.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Edgar Bárcenas z Oviedo. Przy strzeleniu gola pomógł Juanjo Nieto.

W 77. minucie w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Lolo González wszedł za Borję Sáncheza. Trener Oviedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Obenga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marco Sangalli. Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Laure, piłkarza AD Alcorcón.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Lucas Ahijado wszedł za Edgara Bárcenasa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Carlos Hernández Alarcón
83′ Laureano Sanabria Ruiz
Juan José Nieto Zarzoso56′
37′ Juan Aguilera Núñez
Borja Sánchez Laborde  11′ 77′
 22′ 60′ Richard Boateng
Jaime Suárez Juesas
Juan Diego Molina Martínez
Sergio Tejera Rodríguez
Francisco José Sandaza Asensio
Alfredo Ortuño Martínez
72′ Óscar Arribas Pasero
José María Angresola Jiménez
37′ 51′ Albert Dorca Masó
Eduardo Cortina García
72′ Serhii Myakushko
Emmanuel González Rodríguez77′
Samuel Alejandro Sosa Cordero
Ibrahima Baldé
60′ Daniel Romera Andújar
Samuel Obeng Gyabaa79′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.