Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - CD Calahorra 1-0 (0-0)

4 stycznia na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano odbyło się spotkanie 19. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Amorebiety i Calahorry. Mecz zakończył się zwycięstwem Amorebiety 1-0.

19. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-04 16:30 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: Francisco García
SD Amorebieta
CD Calahorra
1
0
Aitor Arregi 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Calahorry wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ikera Bilbao z Amorebiety, a w 36. minucie Echaide'a z drużyny przeciwnej.

Trener Calahorry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Adrien Goñi, a murawę opuścił Fernando Carralero.

Wysiłki podejmowane przez zespół Amorebiety w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Aitor Arregi.

W 69. minucie Echaide został zmieniony przez Cristiana Márqueza. Chwilę później trener Amorebiety postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ikera Bilbao. Na boisko wszedł Rementeria, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Fernándeza z Calahorry, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Ekaitza Molinę z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Jorge Fernández został zmieniony przez Sergia Benita, co miało wzmocnić drużynę Calahorry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amorrortu na Gabriego Salazara oraz Mikela Álvarę na Ekaitza Molinę.

Jon Echaide Sola36′ 69′
 66′ Aitor Arregi Arrieta
Cristian Fernández Linde
Antxón Jaso Zunzarren
Alberto González Marín
Aimar Sagastibeltza Caballero
Alberto Morgado Liberal
83′ Mikel Álvaro Salazar
Mikel Santamaría Cipriain
34′ 72′ Iker Bilbao Mendiguren
Fernando Miguel Carralero García60′
Markel Lozano Llona
Jorge Fernández Pérez76′ 78′
Iker Seguín Cid
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi
79′ Iker Amorrortu Andrinúa
Andrés Barrera Baigorri
83′ 90′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Yasim Iribarren Es-snibi
72′ Unai Rementeria Castro
Cristian Márquez Sánchez69′
79′ Gabriel Salazar Rojo
Sergio Parla García
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Sergio Benito de Pablo78′
Ekain Zenitagoia Arana
Adrien Goñi Cariñanos60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Amorebiety, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.