Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda B: Sanluqueno - Villarrobledo 1-0 (0-0)

4 stycznia na Estadio El Palmar w Sanlúcarze de Barramedzie odbyło się starcie 19. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sanluqueno i Villarrobledo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sanluqueno 1-0.

Mario Abenza 66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trener Villarrobledo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Teo Tirado. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Mu Shantao.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Manolowi Molinie z drużyny gości. Była to 43. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sanluqueno: Davidowi Segurze w 48. i Luisowi Martínezowi w 53. minucie. Po chwili trener Sanluqueno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Israel Peter, a murawę opuścił Luis Martínez.

Bramkarz Villarrobledo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 66. minucie wynik ustalił Mario Abenza.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Pekesowi, piłkarzowi Villarrobledo. Manolo Molina z Villarrobledo w 71. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 43. minucie. W 75. minucie David Segura zastąpił Navasa.

W tej samej minucie Pekes został zmieniony przez Borję Collado, co miało wzmocnić zespół Villarrobledo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daría Gutiego na Daniego Güizę.

José Antonio Salcedo Sánchez
53′ 59′ Luis Martínez de Quel Castiella
Juan Manuel Montero Sánchez
 66′ Mario Nicolás Abenza
Daniel Rubio de la Cruz
Fernando Quesada Gallardo
Ignacio Segura Carrión
81′ Darío Francisco Gutiérrez Manzano
Miguel Ángel Cano Ruiz70′ 75′
48′ 75′ David Segura García
Rubén Sánchez García
Nicolás Garnes Alarcón
Javier López Mora Gil
Guillermo Campos Cuevas
Daniel Cabezuelo Blázquez
75′ Antonio Francisco Navas Vargas
Borja Collado Ruiz75′
Daniel Del Moral Ibáñez
Daniel Lozano Pérez
81′ Daniel González Güiza
Teodoro José Tirado García32′
59′ Israel Akpan Peter
Diego Toribio Corrales
Francisco Javier Valenzuela Romano
Ismael Álvarez Lohoba

Drużyna Sanluqueno postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Villarrobledo obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Villarrobledo wymieniła dwóch zawodników.