Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda B: Real Union - Haro Deportivo 1-0 (0-0)

W meczu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 4 stycznia, zespół Realu Union wygrał z Haro Deportivo 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Gal w Irún.

Jorge Galán 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Realu Union wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 34. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Union i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie za Maria Capeletego wszedł Alain Eizmendi. Chwilę później trener Haro Deportivo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Ballarda. Na boisko wszedł Joseba García, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A trener Realu Union wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aitora Aranzabe'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eneko Eizmendi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Między 70. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Union oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Javi Duro z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Jorge Galán dla zespołu Realu Union. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Minutę później w drużynie Realu Union doszło do zmiany. Endika Galarza wszedł za Jorge Galána.

Kevin Calle Otxoa
70′ Aritz Borda Etxezarreta
Armando Corbalán Domingo
81′ Iñaki Recio Irusta
Javier Duro Ceña43′ 90′
34′ Ekhi Senar Rekondo
Simón Lecea García
69′ Eneko Eizmendi Blanco
Marcos Pierrugues Galende
Asier Etxaburu Diz
Facundo Daniel Ballardo Bassano62′
38′ Gorka Larrucea Arrien
Esteve Monterde Torrents
61′ Mario Capelete Escribano
Josua Pérez García
 90′ 90′ Jorge Galán Anaut
Mikel Bueno Apodaca70′ 71′
Senga Nicolás Kata Martínez
José María Pan Fernández85′ 87′
Jon Irazustabarrena Lizarralde
Imanol Elías Ayllon
90′ Endika Galarza Goicoechea
Javier José Ibáñez Blanco
Javier Garrido
Joseba García Quintana62′
69′ Aitor Aranzabe Etxabe
Iván Arana Montes87′
61′ Alain Eizmendi Blanco
Ibrahima Dieng71′
Javier Martínez Tabernero
Óscar Loza Merino

Mario Urrecho Ruiz

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną.