Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda B: Pontevedra - Internacional 1-2 (0-1)

W spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 4 stycznia, zespół Pontevedry przegrał z Internacionalem 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de Pasarón.

19. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-04 20:30 | Stadion: Estadio Municipal de Pasarón | Arbiter: Guillermo Cueto
Pontevedra CF
CF Internacional de Madrid Boadilla
1
2
Romay 79'
Rufo 29',51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Internacionalu wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 24. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rufo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Internacionalu, zdobywając bramkę w 29. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pontevedra: Sanie N'Diaye w 36. minucie i Jaouadowi Errajemu w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Internacionalu.

Na drugą połowę drużyna Internacionalu wyszła w zmienionym składzie, za Juana Bosellego wszedł Aitor Núñez.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rufo z Internacionalu. W 53. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Áleksowi Gonzálezowi z Pontevedry.

W 54. minucie Álex Fernández został zmieniony przez José Riverę. W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Chevi, zawodnik gości. Kibice Pontevedry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alfreda Mejíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Campillo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Nacho López, piłkarz Pontevedry. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w zespole Pontevedry za Uzochukwu Adighibe'a wszedł Javi Pazos, a w drużynie Internacionalu Adrián Mance zmienił Juniora.

Mimo że drużyna Pontevedry nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 100 ataków oddała tylko 10 celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 79. minucie wynik ustalił Romay. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Chwilę później trener Internacionalu postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rubéna Ramosa wszedł Daniel Gallardo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Internacionalu utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sana N'Diaye osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 36. minucie. W doliczonej piątej minucie starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Felipe Ramosowi z zespołu gości.

Drużynie Pontevedry zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Internacionalu.

Felipe Ramos Sánchez90′
66′ Alberto Campillo García
Álvaro Gonzalo Herrero Pecker
45′ Jaouad Erraji
Gonzalo Llerena Bravo5′
72′ Ignacio López Iglesias
Diego Simón Cardeñoso
24′ Víctor Vázquez Rosales
Arthur Renan Bonaldo12′
54′ Alejandro Fernández Barreiros
Adrián Mancebo Serrano72′
53′ Alejandro González Marañón
Álvaro Martín Carmona66′
36′ 88′ Sana N'Diaye
Juan Martín Boselli Duque46′
72′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Rufino Familiar Sánchez  29′, 51′
Álvaro Bustos Sandoval
Aythami Perera García
 79′ Jorge Manuel Romay Santiago
Daniel Gallardo Ruiz82′
66′ Alfredo Antonio Mejía Escobar
Aitor Núñez Martín46′
Martín Diz Magrache
Noman Arkine Marsó
72′ Javier Pazos Rosales
Luis Antonio Martínez Mateo72′
54′ José Benigno Rivera Valenzuela

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.