Liga hiszpańska - 19. kolejka Segunda B: Bilbao Athletic - Deportivo Alavés II 1-0 (1-0)

4 stycznia na Estadio Santa María de Lezama w Lezamie odbył się mecz 19. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ath. Bilbao i Alavésu II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ath. Bilbao 1-0.

Juan Artola 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Ath. Bilbao wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Antoniowi Pererze, zawodnikowi Alavésu II.

Kibice Alavésu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iñakiego Elejaldego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andrei Lupu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ath. Bilbao w 23. minucie spotkania, gdy Juan Artola zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 28. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Alavésu II i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ath. Bilbao.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ath. Bilbao w tym sezonie, pojawił się Iñigo Baqué, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Sana Bartolomégo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Iñigowi Baquému z zespołu gospodarzy.

Abdallahi Mahmoud z Alavésu II w 71. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 28. minucie. W 73. minucie Genís Montolio zastąpił Áleksa Gualdę. W 78. minucie Antonio Perera został zmieniony przez Rodriga Rivasa, co miało wzmocnić drużynę Alavésu II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorkę Guruzetę na Beñata Pradosa w tej samej minucie oraz Jona Sillero na Javiera Murúę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Primi Férriz z Alavésu II. W drugiej połowie nie padły gole.

Víctor López Ibáñez
90′ Jon Sillero Monreal
Abdallahi Mohamed Mahmoud28′ 71′
62′ Víctor San Bartolomé Prieto
Genís Montolio Lafuente73′
34′ Unai Vencedor Paris
Erik Ruiz Álvarez44′
Oier Zarraga Egaña
Antonio Perera Calderón19′ 78′
 23′ Juan Artola Canales
José Luis Rodríguez Francis
78′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Paulino De la Fuente Gómez
Jon Morcillo Conesa
Andrei Daniel Lupu23′
Ander Iruarrizaga Díez
Álvaro González Crespo
90′ Javier Murúa Alzueta
Jorge Bengoetxea Gorostiza
Jon Rojo Sagarna
Iñigo Arzuaga Mesa
62′ 69′ Iñigo Baqué Atxotegi
Alejandro Gualda Jardón73′
78′ Beñat Prados Díaz
Oier Sarriegi Isasa
Antonio Jesús Salado Góngora
Iñaki Elejalde Rodríguez23′
Andoni Tascón Hermida
Rodrigo Rivas González78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Alavésu II w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.