Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - Albacete Balompié 1-1 (0-1)

30 listopada na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbyło się starcie 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradiny i Realu Betis. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 5 054 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-30 18:00 | Stadion: Estadio El Toralín | Widzów: 5054 | Arbiter: A. Fernández Ortega
SD Ponferradina
Albacete Balompié
1
1
Yuri 73'
J. Acuña 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Ponferradiny wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Carlos Acuña. Przy zdobyciu bramki pomógł Pedro Sánchez.

Od 27. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Realu Betis i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Betis.

W 59. minucie Nacho Gil został zastąpiony przez Francesca Fullanę. W 63. minucie w jedenastce Ponferradiny doszło do zmiany. Fran Manzanara wszedł za Yacoubę Hamaniego. W 73. minucie Yuri wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Realu Betis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Acuñę. Na boisko wszedł Dani Ojeda, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Roberto Olabe wszedł za Karima Azamouma. Chwilę później trener Ponferradiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Carlos Bravo, a murawę opuścił Asier Benito.

W samej końcówce meczu w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. Barri wszedł za Manu Fustera. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Bartolomé Nadal Mesquida
44′ 63′ Yacouba Diori Hamani Magagi
Ivan Kecojević37′
59′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Pedro Antonio Sánchez Moñino
84′ Asier Benito Sasiain
Néstor Susaeta Jaurrieta
 73′ (k.) Yuri de Souza Fonseca
Carlos Javier Acuña Caballero  9′ 45′ 74′
Gianfranco Gazzaniga Farías
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Saúl Crespo Prieto
Fernando Navarro Hervás
59′ Francesc Fullana Ginard
Leonardo Capezzi
63′ Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
Francisco Castillo Viñolo
84′ Carlos Bravo Expósito
Diego Hernández Barriuso89′
Sergio Buenacasa Alba
Roberto Olabe del Arco80′
Guillermo Donoso Alonso
Daniel Ojeda Saranova74′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Realu Betis pokazał trzy.