Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Rayo Vallecano 2-1 (1-1)

W spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Oviedo wygrała z Rayo 2-1 (1-1). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 10 776 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-01 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 10776 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Adri Embarba 11'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Rayo wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Oviedo otworzyli wynik. W pierwszej minucie Juanjo Nieto dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Marco Sangalli.

Zawodnicy Rayo nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Adri Embarba.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Ulloa z Rayo, a w 44. minucie Christiana Fernándeza z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Estebanowi Saveljichowi z Rayo. Niedługo później trener Oviedo postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Edgara Bárcenasa. Na boisko wszedł Samuel Obeng, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rayo doszło do zmiany. José Pozo wszedł za Martína Pascuala. W 71. minucie za Álvara Garcíę wszedł Jonathan Montiel. W 83. minucie kartkę dostał Catena, piłkarz Rayo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oviedo w 83. minucie spotkania, gdy Ortuño zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Oviedo doszło do zmiany. Lolo González wszedł za Borję Sáncheza. W następstwie utraty bramki trener Rayo postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Lunę i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Martína, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Oviedo doszło do zmiany. Ibrahima Baldé wszedł za Ortuña.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcowi Sangallemu i Mariowi Suárezowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Alejandro Catena Marugán83′
44′ Christian Fernández Salas
Antonio Manuel Luna86′
Carlos Hernández Alarcón
Martín Pascual Castillo67′
 1′ Juan José Nieto Zarzoso
Roberto Román Triguero
85′ Borja Sánchez Laborde
Esteban Ariel Saveljich51′
Jaime Suárez Juesas
Álvaro García Rivera71′
Sergio Tejera Rodríguez
Mario Suarez90′
 83′ (k.) 90′ Alfredo Ortuño Martínez
José Leonardo Ulloa17′
62′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Adrián Embarba Blázquez  11′
90′ Marco Sangalli Fuentes
Saúl García Cabrero
85′ Emmanuel González Rodríguez
Jonathan Montiel Caballero71′
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
José Ángel Pozo la Rosa67′
90′ Ibrahima Baldé
Andrés Martín García86′
62′ Samuel Obeng Gyabaa
Federico Piovaccari

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Oviedo, a piłkarzom gości przyznał cztery.