Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: Numancia - Malaga CF 0-0

W meczu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 29 listopada, jedenastka Numancii zremisowała z Malaga CF 0-0. Mecz na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii obejrzało 2 967 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-29 21:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 2967 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
CD Numancia de Soria
Malaga Club de Futbol
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Malaga CF wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie za Lombána wszedł Diego González.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Albertowi Escassiemu z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie w drużynie Malaga CF doszło do zmiany. Mohamed Benkhemassa wszedł za Luisa Muñoza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Numancia: Luísowi Gustavowi w 65. i Carlosowi Gutiérrezowi w 67. minucie.

Chwilę później trener Numancii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Nacha. Na boisko wszedł Igor Zlatanović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie Otegui został zmieniony przez Alejandra Sanza, a za Higinia Marína wszedł na boisko Guillermo Fernández, co miało wzmocnić zespół Numancii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoñína Cortésa na Hichama Boussefianego.

Miguel Ángel Garrido Cifuentes
67′ Carlos Gutiérrez González
Luis Hernández Rodríguez
Héctor Hernández Ortega
José Luis Muñoz León58′
45′ Alberto Escassi Oliva
Juan Carlos Perez Lopez
65′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
David Rodríguez Lombán19′
Marc Mateu Sanjuán
Mikel Villanueva Álvarez
72′ Antonio Islam Otegui Khalife
Keidi Bare
84′ Higinio Marín Escavy
Antonio Cortés Heredia80′
Mohamed Sanhaji Brahami
Armando Sadiku
69′ Ignacio Agustín Sánchez Romo
Badr Boulhroud
72′ Alejandro Sanz Sainz
Ramón Enríquez Rodríguez
84′ Guillermo Fernández Hierro
Hicham Boussefiane80′
69′ Igor Zlatanović
Renato João Saleiro Santos

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Malaga CF żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.