Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: Extremadura UD - UD Las Palmas 0-1 (0-1)

1 grudnia na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo odbył się pojedynek 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Extremadury i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Las Palmas 1-0. Starcie obejrzało 4 486 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-01 20:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 4486 | Arbiter: G. Sagues Oscoz
Extremadura UD
UD Las Palmas
0
1
Jonathan Viera 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Las Palmas wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Jonathan Viera dla zespołu Las Palmas. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Las Palmas.

W 50. minucie w zespole Extremadury doszło do zmiany. Willy Ledesma wszedł za Jesúsa Ruedę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Éricowi Curbelowi w 51. i Javiemu Castellanowi w 54. minucie.

Trener Extremadury postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Sergia Gila i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Valverdego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie za Jonathana Vierę wszedł Slavoljub Srnić. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Extremadury doszło do zmiany. Víctor Pastrana wszedł za Óscara Pinchiego.

W 73. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ruizowi de Galarrecie z Las Palmas. W tej samej minucie trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cristian Cedrés, a murawę opuścił Benito Ramírez. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aythamiego Artiles'a z Las Palmas, a w 89. minucie Jorge Zarfina z drużyny przeciwnej.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Maikel Mesa wszedł za Juana Narváeza. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martín Mantovani z zespołu Las Palmas i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 20. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Éric Curbelo de la Fe51′
16′ José Antonio Pardo Lucas
Alberto de la Bella Madureño38′
50′ Jesús Rueda Ambrosio
Martín Maximiliano Mantovani20′ 90′
59′ Sergio Gil Latorre
Juan José Narváez Solarte88′
David González Plata
Jonathan Viera Ramos  43′ (k.) 68′
30′ Borja Granero Niñerola
Javi Castellano Betancor54′
David Mateos Rocha
Benito Ramírez del Toro73′
89′ Jorge Giovani Zarfino Calandria
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria73′
72′ Óscar Francisco García Quintela
José Alejandro Suárez Suárez
72′ Víctor Pastrana Carrasco
Maikel Mesa Piñero88′
50′ Luis Alfonso Ledesma Galán
Slavoljub Srnić68′
Rafael Sebastián Mújica García
Cristian Josué Artiles Cedrés73′
59′ Carlos Javier Valverde Doblado
Tomasz Pekhart

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.